Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hosszú távra intellel vagy...

Hosszú távra intellel vagy amdvel videokártyából nvidiából vagy amdből érdemes venni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 9. 20:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
3-4 év
2015. jan. 9. 20:43
 2/12 anonim válasza:
19%
Ha értéket szeretnél kapni a pénzedért, mindenféleképpen intel core i-3 , 5 vagy 7-es processzorú gépet vásárolj. Videokártyából csakis nvidia!
2015. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 halalfalo ***** válasza:
100%

"Videokártyából csakis nvidia!"


Meg tudnád indokolni?

2015. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor amd videokártya nem jó? Mi a véleményetek az r9 270 ről?
2015. jan. 9. 20:51
 5/12 anonim ***** válasza:
korrekt kártya, teljesen jó a kategóriájában
2015. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem titkoltan nVidia párti vagyok, és csak onnan szedtem, hogy az AMD szar, hogy a bátyámnak is az van, és neki nem jó. Ő se indokolta sose, de kölyökfejjel ez még nem tűnt fel, vagy csak nem izgatott. Most azonban belátom, hogy ugyanolyan jó az AMD, mint az nVidia. Igazából úgy van szerintem, hogy az alsókategóriát az AMD viszi, középkategóriában kb ugyanolyat alkot az AMD és az nVidia, a felsőkategóriát pedig véleményem szerint az nVidia viszi. Innentől kezdve igazából csak a támogatott dolgok vagy szimpátia dönthet, pl ha Gameplay-elni szeretnél jó minőségben, ajánlott nVidiát venni a Shadowplay miatt. AMD téren sajnos ilyet nem igazán tudok hozni, talán a Mantle-t, de abba se látok bele igazán, állítólag AMD kártyákra ilyen optimalizációs cucc, mint a DirectX. Fájdalom, ezekbe nem látok bele, mert mindig is nVidia kártyát akartam. Processzor téren Intelt érdemes hosszútávra, hosszabb élettartam miatt legfőképp.
2015. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 HUN_Sector ***** válasza:

Mit meg nem teszek értetek... Olvasgassatok gyerekek :)

[link]

2015. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 halalfalo ***** válasza:

"ha Gameplay-elni szeretnél jó minőségben, ajánlott nVidiát venni a Shadowplay miatt"


AMD-nek is van ilyen megoldása, heti szinten használom. :)

AMD Gaming Evolved kliens kell hozzá.

2015. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekem volt már mindkét fajta - most váltottam egy i5-2500k, 8gb ram, gtx460-as gépről egy fx-8350, 8gb ram, r9-280x gépre.


Az érzéseim elég vegyesek, de nagyon sok függ attól, milyen árkategóriában akarsz venni gépet, és mire akarod használni, de a videokártyára is rákérdeztél, ezért gondolom, játék is szerepel a listán, ahogy nekem is.


Én azt mondom, hogy a határ úgy 160 ezer forintnál van - ennyiből épült a jelenlegi gépem. 160k alatt jobb, ha AMD-t választasz. Hogy miért?


Először is, a processzor.


Az AMD-től az FX-8350 45 ezer forint, de az FX-8320, ami csak órajelben különbözik, 35 ezer forint (sajnos és erre csak a megvétel után jöttem rá).


Ha Intelt akarsz ebben az árkategóriában, a 8320 áráért csak i3-ast kapsz - mondanom sem kell, hogy az nem hasonlítható a 8320-hoz, már csak azért sem, mert az i3 kétmagos, a 8320 meg nyolcmagos. Simán lehet felhúzni 4 GHz-re, és akkor van egy 8350-ed olcsóbban.


Ha azonban 160k felett gondolkozol, mindenképp Intel. Az Intel mellett szól, hogy single-threadingben jobb (ami a programok nagyobb részében fontos, mint a magok száma). Tehát amíg nincs egy elképesztő erős videokártyád, addig maradj a legerősebb AMD prociknál, de egy R9-290x/GTX980 felett már Intel ajánlott, abból is játékra elég egy i5, ha videoszerkesztést és ehhez hasonlókat is tervezel, lehet i7 is.


Akkor most, videokártya.


Itt majdnem ugyanaz a helyzet. Nekem van egy R9-280X-em, ezt 66 ezerért vettem a PCX-en. Ennyiért Nvidiából csak egy GTX 760 jár - ami teljesítményben nagyon sokkal az R9-280X alatt van.


Viszont az Nvidia kompatibilitása jobb, értsd: vannak játékok, ahol hiába erősebb az AMD-s videokártyád, a gyengébb Nvidia is el fog verni, mert arra van fejlesztve. Ebből nem sok van - az egyik ilyen a GTA IV, ami Intel-Nvidia konfigokat szeret, és ezért érdekes, de a régi gépemen majdnem pontosan ugyanúgy futott, mint az új, amúgy összehasonlíthatatlanul erősebb gépemen.


A sok beszéd után a lényeg: ha olcsón akarsz jó gépet, AMD-s konfigot válassz, mint proci mind videokártya terén. Ha a pénz annyira nem fontos, cserébe kell a kompatibilitás és a későbbi jobb fejleszthetőség (az Intel platformja még nem halott, az AMD AM3+ platformja úgy tünik, az), akkor Intel. Én nem csalódtam az AMD-s gépemben, ami a haverom Intel+Nvidiás 200 ezres gépét is elveri majdnem mindenhol.

2015. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, és elfelejtettem egy fontos tényezőt.


A mai játékok egyre inkább kezdik kihasználni a magokat, az új konzoloknak köszönhetően. Ezért az AMD FX-8320/8350 egyre jobban fog teljesíteni, hiszen lassan mind a 8 magja ki lesz használva - mostanában szerintem 2-4 magot használnak a játékok. Erre érdemes figyelni.

2015. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!