Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme SSD-t venni?

Van értelme SSD-t venni?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy attól sokkal gyorsabb lesz a gép stb. De, van egy kis gond: az ssd flash memóriát használ, emiatt rövid az élettartama. A legtöbbje MLC rendszerű, a prohardver erre 3000 programozási ciklus élettartamot ír. Persze van SLC is,100 000 ciklus élettartammal, de az drágább, és az szerintem az se olyan sok.


A felső linkben per helyett pluszt írtam,(link-bejelenkezés) egyébkén ugyanaz mint az alsó.


prohardver.hu+tudastar+slc_mlc_tlc_mit_jelent.html

[link]



2015. jan. 10. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3 évvel ezelőtt még tán megérte parázni az élettartamon, ma már annyira nem. Különben sem a memória szokta megadni magát bennük, hanem a vezérlés. Samsung bizonyos SSD-éire 10 év garanciát ad - szerintem az eléggé meggyőző.
2015. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 250Gb-os Samsung 840 hozzávetőlegesen 250Tb adatot képes írni. Egy átlagos felhasználó esetében 7-10Gb napi írással számolhatunk, vagyis az utóbbival kalkulálva majdnem 66 évig bírja az SSD a nyüstölést, és ez még csak a garantált 1000 ciklusra vonatkozó szám.

Vannak trükkök amiken végig kell menni egy SSD vásárlása után. Google: ssd élettartam növelés

2015. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#1 remekül leírta a helyzetet.

Az új szériáknál már kb. el lehet felejteni az élettartamot, jól bírják.

G.

2015. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors válaszokat!
2015. jan. 10. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hete vettem egy Samsung 850 PRO 128GB SSD-t. Qrva gyors, win7 10s alatt bebootol és már használható is. Ja és erre a modellre 10 év/150TB írt adat gyártói garancia van, szóval egy darabig bírnia kell :P
2015. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Osynho ***** válasza:
100%

Időről időre előjön ez az ssd elhasználódás téma. Egyrészt, ahogy leírták, iszonyatosan sok írás kell, hogy elhasználódjon, sok év múlva tőlem aztán tönkremehet, nem fog érdekelni. 5 év garral vettem Intel 520-as ssd-t, ha az 5.év utáni első ki kell dobnom, akkor is megérte.


Az az érdekes, hogy egy csúcskategóriás vga-n 1 év alatt többet buksz, mint egy ssd ára, erről mégsem születnek kérdések. :) Vagy az autóba is tankolsz, ami elfogy, veszel gumit, ami elkopik, mégis megveszed. :)

2015. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, meggyőztetek!

De, ha mondjuk 6 évig használom az SSD-t, azon van a win, és élettartama vége felé jár, akkor elkezdi veszteni az adatot, és pár év múlva nem lesz semmim a win-ből?

2015. jan. 11. 06:02
 8/10 A kérdező kommentje:
60 évig, elírtam
2015. jan. 11. 06:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgyis hamarabb bedöglik a vezérlő.
2015. jan. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Osynho ***** válasza:
100%

Amennyiben te 60évig futtatsz 1 Windows-t, komoly mazochista hajlamaid lehetnek. :D


Az SSD kondíciója idővel elkezd romlani, amit több programmal tudsz figyelemmel kísérni, pl a Hard Disk Sentinellel. Ezek nyilván nem teljesen pontos értékek, de hozzávetőlegesen azért tájékoztatnak. Nálam évi 1-2 % elhasználódás volt a jellemző 830-as Samsungon, most, a 3 hónapos Intel még 100%-os. A gép napi min 8-10 órát megy, de van, hogy jóval többet. Különösebben nincs kímélve az SSD, úgy használom, mint egy HDD-t, annyi, hogy a torrent vinyóra megy, de az a méret miatt is egyértelmű.


10-15% szabad helyet hagyni kell rajta.

2015. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!