Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi értelme egy pl 1280*720...

Mi értelme egy pl 1280*720 felbontású kijelző mellé nagyobb felbontást állítani?

Figyelt kérdés
Pl mobilokban a nem FHD felbontású kijelzők mellett 1080p-s kamera, bár a felvett videót így meg lehet nagyobb kijelzőkön is nézni. De ha nekem van egy 1366*768 felbontású monitorom, van értelme/eredménye (látható vagy nem látható, mindegy) FHD-ban nézni valamit, játszani valamivel?

2015. jan. 7. 17:05
 1/6 soccerway ***** válasza:
Egy a 1366*768 felbontású monitorhoz elég a 720p film.
2015. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gergoap válasza:
Akkor van értelme, ha azt a videót szímítógépen vagy tv-n akarod nézegetni!
2015. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyikőtök sem a kérdésre válaszolt, de amire válaszolt, azt már direkt tisztáztam a kérdés leírásában. A kérdés az, hogy FHD-nél kisebb felbontású kijelzőre van-e értelme nagyobb felbontást állítani, mint amekkora felbontású maga a kijelző. Hiszen úgyse tud pl egy 1366*768-as monitor nagyobb felbontást megjeleníteni nem?! Ergo nincs értelme ennél nagyobb felbontást állítani neki. Azt hiszem, már így is eléggé túlragoztam az érthetőség kedvéért.
2015. jan. 11. 23:33
 4/6 soccerway ***** válasza:

A kérdés az, hogy FHD-nél kisebb felbontású kijelzőre van-e értelme nagyobb felbontást állítani, mint amekkora felbontású maga a kijelző.


-Nem is lehet nagyobb felbontás állítani, mint amekkora van egy kijelzőnek.


Hiszen úgyse tud pl egy 1366*768-as monitor nagyobb felbontást megjeleníteni nem?!


-De

2015. jan. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gergoap válasza:
Bocs, de így tényleg értelmetlen a kérdésed! Ha 1366X768-a monitorod felbontása, akkor azon sosem fogsz FHD-t nézni! A felbontást nem lehet nagyobbra állítani, csak kisebbre! A FHD-t le tudod játszani a monitorodon, de az csak 1366X768-ban jeleníti meg. Tehát a FHD semmivel nem lesz jobb, minta sima HD!
2015. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyobb felbontást nem lehet beállítani az lcd monitoron, mint amekkora a natív felbontása. Hogy egy filmet van-e értelme nagyobb felbontásban beszerezni, mint a kijelzőnk felbontása? Szerintem van, az esetek többségében jobb képet kapunk, még akkor is, ha össze van nyomva a kép, mintha eleve kisebb felbontású lenne.
2015. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!