Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudok tenni a zajjal?

Mit tudok tenni a zajjal?

Figyelt kérdés

Volt régi kérdésem, azt mondták azért hangos a gépem mert nincs rajta paszta, leszedtem újrapasztáztam. Pasztázás előtt ez egy gépházban volt, leszedtem az oldalát hát ha ez a gond, 2 napig fullcsendes volt, bármilyen játékot játszva , azelőtt pedig olyan volt mint egy porszívó , utána egyik nap jött egy kékhalál , és hangos lett megint, ma reggel gondoltam le fogom a proci ventillátorát , és ugyanúgy hangos , ha megnyitom chromeba már hangosabb lesz. Sőt amikor ezt írom akkor is néha így felpörög. A VGA nem lehet hiszen rajta a hűtő-nek más hangja van, azt már tudom a szabályzó miatt, a proci se lehet akkor , a táp lenne a ludas?

Köszönöm előre is a segítséget!

d.



2015. jan. 11. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy hangos? A rossz minőségű ventilátorok sokkal hangosabbak, amelyik meg haldoklik, az még sokkal. Ha a táp ventilátorod csapágyas, akkor vagy olajozod, ami ideiglenes megoldás, vagy cseréled, ami hosszútávú.
2015. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A gép:

CPU : AMD Phenom II X4 965 3.6 GHZ BLACK EDITION

GPU : SAPPHIRE VAPOR-X HD 5870 1GB GDDR5 PCIE OC

RAM : G.Skill 4GB DDR3 1333MHz

PSU : FSP 450W

2015. jan. 11. 10:17
 3/10 A kérdező kommentje:
A hangosan azt értem, hogy zúgó hangja van, de azt olvastam, hogy amikor megnyitok egy új oldalt és felpörög az proci miatt van.
2015. jan. 11. 10:17
 4/10 lali.89 ***** válasza:
Hőmérséklet? Rpm? Hány ven ti van a gépházban?
2015. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kettő, proci, és vga, játék közben 3000-4000 rpm a venti
2015. jan. 12. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzködtem én is.

A megoldás a procihűtő csere volt.

Lett pasztázva, de semmit nem ért.

Javaslom neked is, max. 4-5 ezer forint körül már kapható normális hűtő.

2015. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Cooler Master TX3? Az jó?
2015. jan. 15. 22:35
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Ha a tápventi is zúg, szervizbe kikéne cseréltetni vagy ha túl öreg cserélni se ártana egy újab változatára pl. Raider 450 tökéletes lene ha magyaro n lehetne kapni...
2015. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, a Cooler Master TX3 tökéletes.

Egyébként igaza van részben Közveszélyes Kontárnak is, mert okozhatja a jelenséget a táp venitillátora is, bár szerintem inkább a proci hűtő a hiba okozója.

2015. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a proci az , játék közbe lefogtam a venti-t és halk volt.
2015. jan. 16. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!