Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen chipsetes alaplapot...

Milyen chipsetes alaplapot válasszak i5 proci alá, ha nem szeretném húzni. Elég a B85?

Figyelt kérdés
80-100k körül tennék össze gépet, úgy, hogy a vinyó megvan. Videokártyát majd csak később vennék bele. Érdemes az alaplapon sporolgatni? Van egyáltalán gyorsaságbeli különbség egy jobb chipsetes lapnál? egyenlőre netezésre, filmezésre lenne használva a gép, későbbiekben játékra ha lesz pénz videokarira. Lehetőleg olyan gépet szeretnék összerakni ami 1-2 év mulva is elviszi az újabb játékokat. Várom a konfig ötleteket, de azért légyszi a kérdéseket is válaszolja meg valaki. Köszi :)

2015. jan. 11. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alaplapon igazából nem jó spórolni, viszont a B85 nem a legalja és elég egy i5-ös alá. Nyugodtan vehetsz ilyet.
2015. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha nem húzod az i5-öt, akkor bőven elég egy ashrock b85-ös lap. Itt igazából a csatlakozók fajtája és száma a döntő, nem feltétlenül a chipset.


ami az újabb játékokat viszi, az inkább 160-170 körül van egy normális i5 4460-nal meg b85ös lappal, 60k-s vga-val.

2015. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem i5-4460 procim van, egy Asus B85M-G alaplapban. Ha megnézed az árát, ez egy középkategóriás b85-ös lap. Tökéletesen működik, szóval b85 bőven megteszi szorzózáras i5, de még akár i7 alá is.
2015. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy én is ASUS B85M-G alaplapra gondoltam, viszont többen javasolják az ASRock ot. Ennek megvan a miértje, vagy csak az dönti el, hogy kinek melyik márka a szimpatikusabb?
2015. jan. 11. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Kinek mi a szimpi. Asust mindig is kedveltem, sosem volt vele gondom.
2015. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!