Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hűtőt vegyek?

Milyen hűtőt vegyek?

Figyelt kérdés

Most fog megjönni a 3470s procim, és egy ideig még alaphűtővel használnám, de a gyári hűtő kicsit kevésnek bizonyul a mostani procimnál is, ezért szeretnék egy torony hűtőt.

Nos az alaplap elhelyezkedése lehetővé teszi, hogy a gép hátulján lévő szellőző nyíláson kimenjen a meleg levegő, azzal nem lenne gond, továbbá a tápon teljesen át tud menni a levegő (Seasonic X-560-as táp), és az alaplapon van 2 szabad venti csatlakozó.

1 db 3 pines és 1 db 4 pines, arra gondoltam, hogy veszek 2 db 4 pinest, (most az a plusz 500 forint nem oszt nem szoroz) és bekötöm őket rendesen, a 3 pinesre csatlakozót a gép elejébe, és a 4 pinesre csatlakozót a gép hátuljába.

Valamint a két oldalán végig luggatott, ott mehet be "potya" levegő, egy pedig küldi befelé, 1 szívja ki, plusz a táp valamit még átsegít, és a proci hőjét a toronyhűtővel egyből ki fújatnám a vele egy síkban lévő nyíláson.

A kérdés, hogy egyáltalán milyen hűtő fér bele ebbe a házba, mert én fél órája nézegetem a Chieftech oldalát, de semmi ilyen adatot nem találok, hogy mekkorát fogad be maximum.

A ház Chieftech Dragon DA-01WD toronyház.

Egy 1155-ös foglalatra kell értelem szerűen a hűtő.

Ezen márkákban megbízok (persze ezeken belül is amelyikre van keret): Scythe, Termalright, Termaltake, Cooler Master.

A keret 10K, nagyon max. 12K, egy petákkal se több!


Segítséged/segítségeteket előre is nagyon köszönöm!



2015. jan. 15. 20:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kifelejtettem, ha minden összejön akkor most hétvégén az én elképzelésemnek megfelelően lesz berakva egy plexi lap az oldalába a háznak, mert majd szobarendezés meg kivilágítása is lesz fehér vagy kék leddel (ha már Intel akkor csak kéket kellene belerakni nem? :) ).
2015. jan. 15. 20:09
 2/5 hypno ***** válasza:

Ott van a specifikációjában, hogy 8,1 inch széles a ház.

Az 20,5 cm.


Ha ebből kivonod az oldallemez+alaplaptartó tálca+alaplap+pocesszor magasságát, akkor is marad vagy 17-18 cm.

2015. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy Thermalright Macho 120-ra, egy Scythe SCNJ-3000 Ninja 3 Rev. B-re, vagy Arctic Freezer i30-ra gondoltam (Egyáltalán mennyire megbízható az Arctic?) ha jól nézem akkor ezek szerint ezek közül mindnek be kellene férnie, de a fontosabbik kérdés, egészséges az alaplapnak az ha egy majdnem 1 kilós hűtő van rajta?
2015. jan. 15. 20:45
 4/5 hypno ***** válasza:

Itt ugye a ventilátorról beszélünk, mert a hűtőborda, meg a hőcsövek nem mennek tönkre.

Az Arctic cuccok jó árúak, hatékonyak és csendesek.


Az alaplapnak nem lesz semmi baja.

2015. jan. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
2015. jan. 16. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!