Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen billentyűzetet érdemes...

TheMartin03 kérdése:

Milyen billentyűzetet érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy milyen billentyűzetet éri meg szerintetek venni? Értem ezalatt inkább a "Gamer" bill.-eket. Nem hinném hogy túl sokat szánnák rá, max 10 ezer kb., de ez nyilván attól is függ, hogy mennyire győz meg, mennyire felelnek meg az elvárásaimnak. A Mechanikus billentyűzetek nagyon csalogatók, csak: 1. kevés a magyar kiosztású (márpedig nekem ilyen kéne) 2. Drága....


Véleményeteket kérném, előre köszi a válaszokat!

elvárások nagyjából:

nem rossz ha világit :D (nem kötelező)

magyar kiosztás

és kb. ennyi is.


2015. jan. 17. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a rossz, hogy a 10 ezer körüli billentyűzetekről szinte csak panaszkodást hallani, mert tönkremennek, kopnak, gagyi a világítás stb. Nekem most egy 3000 forintos Genius van, és tökéletes. A Logitechnek van még ilyen alap billentyűzete(K120). Aztán a normálisabbak 20-nál kezdődnek.

Talán az Ozone Blade lenne jó kék vagy piros világítással, vagy a Genius KB-G255 csak kék világítással. Sajnos zölddel senki sem árul, pedig az lenne a legjobb, nem süti ki a szemed, mint egy sötétkék. A Razer egeremhez nem veszek pirosat, a Razer billentyűzetek meg 24 ezernél kezdődnek...(és akkor az még nem is mechanikus)

2015. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezekkel szembesültem, hogy elég kevés a választék... pár ezres alapok, (most is ilyen van, Logitech K200) 7-8-9 ezresek, de elv azok "szarok", aztán a mechanikus 20-nál kezdődőek. Én mondjuk pirosat szeretnék, piros fekete összszín felé hajlok, design felé, de persze nem muszáj olyannak lennie.. :D
2015. jan. 17. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt figyeld. Ozone Blade értékelés:


"Sziasztok!


Nem jártam szerencsével ezzel a billentyűzettel.


A csomagolás belsején (!) egy cipőtalpnyom fogadott, 43-as méretű, ez is kivehető volt rajta.

A "magyar" kiosztás gyakorlatilag úgy néz ki, hogy a bal alsó sarokból indulva Y-X-C-V-V gombok vannak, ezek pedig az Í-Y-X-C-V karaktereket jelentik leütéskor.


Nos, lehet, hogy kifogtam egy irgalmatlanul elcseszett példányt, hogy még a gyári munkás meg is taposta, de a képek magukért beszélnek.


Jelenleg a garanciális ügyintézésre várok, remélem hamar meglesz!


Amúgy maga a billentyűzet szerintem nehezebb az átlagnál, élesek a sarkai/élei (lásd Blade elnevezés)

A világítás jó, hogy csúszkával állítható, viszont a billentyűk között sokkal erősebb a fénye, mint a karaktereken, ezért inkább csak látványelem."


Na, és akkor ezért kérnek 13 ezer forintot. Röhej...

Szerintem nincs sok különbség ezek között, az összes sima membrános. Ugyanúgy megteszi egy olcsóbb. Az "olcsó" billentyűzeteknél meg a világítás inkább világít a gombok között, mint hogy a gombokat világítaná.

És, ahogy mondtad, szinte NULLA választék van, és ami van, az is sz*r.

2015. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt vannak a mellékelt képek.

2015. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ez kemény... szerintem amúgy ez nem termékfüggő, hanem ink webshop/bolt, vagy egyik se, és egy b*szott nagy pech.
2015. jan. 17. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!