Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hangfal csatlakozó átalakitó...

Hangfal csatlakozó átalakitó 6.3-as jackre?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van két hangfalam amiket régebben hifivel használtam de vettem új hifit ezeket a régebbi hangfalakat meg felhasználnám másra.A kérdés az hogy a hangfal csatlakozóját( nem tudom mi a neve az ilyen fajtának ezért körül iróm, tehát egy piros meg egy fekete drót és azt kellet bedugni a hifibe)át lehet-e alakitani valahogy, úgy hogy 6.3 jack legyen a kimenetele,mert csak az a jó a hangkártyámba.Válaszokat előre is köszönöm
2010. febr. 8. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Veszel a Tescoba olyan 3.5-es jack kábelt, másfél métereseket árulnak (ilyesmit [link] elvágod és összekötöd, aztán veszel egy 6.3-as átalakítót ( [link] )és ebbe dugod bele a kis jacket. Vagy ha kapsz nagy jacket akkor még jobb... Én így szoktam.
2010. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 ceri ***** válasza:
69%
Azért a dolog nem ilyen egyszerű. Azért vannak olyan dolgok is, hogy teljesítmény, impedancia, fázishelyesség. Persze, ha csak azt akarod, hogy valahogy szóljon, akkor ez a legegyszerűbb amit az első írt.
2010. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Amúgy nekem pont az lenne a lényeg hogy jól szóljon mert kontroll hangfalnak használnám őket felvételhez.A te ötletedet is szivesen olvasnám kedves második :)
2010. febr. 8. 16:51
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyestől kérném hogy leirná e a lépéseket pontosan mert megcsináltam amit irtál de nekem nem jött össze köszi
2010. febr. 8. 20:57
 5/16 ceri ***** válasza:

2. vagyok


Más ötletem nekem sincs, mint az elsőnek. Ugyanis a hangkártya és a hangfalak paraméterei adottak. Ezen nem tudsz változtatni. Tehát szól, ahogy szól.


Ami pedig az első leírását illeti, azon mit nem értesz? Van 2 drótod a hangszórón, van 2x2 kivezetésű drótod a jack-en.Egyik a bal, másik a jobb hangszórónak. A + a vastag, a - (vagy árnyék) nagyon vékony, és a + vezetéket körbe veszi hasonlóan mint egy koax antenna kábelnél, csak annál sokkal vékonyabb. Tehát a Jack dugón el kell különítened a 2x2=4 szálat, és értelemszerűen összekötni a 2 hangszóró 2-2 vezetékével. A hangszórón a szines a +, a fekete a -, erre azért ügyelj, hogy ne ellenfázisban szóljon.

Lehet, hogy kicsit zavaros, de ha nem értesz valamit, vagy ha sikerült, írj nyugodtan.

2010. febr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szia a vége az érthető volt de az elejét nem értem elvágtam a jackes kabelt és ugye ott csak 2 kabel van itt egy kép róla:

[link]


nem értem mire mondod hogy 2*2 meg nálam egyikse vastagabb vagy vékonyabb, valószinűleg én értek félre valami de örülnék ha elmagyaráznád:P köszi ;)

2010. febr. 9. 17:35
 7/16 ceri ***** válasza:

A piros a + - körülötte a negatív


ugyanígy a másik csatornához a fehér a +


A vékonnyal csak arra akartam utalni, hogy a + és a - nem egymás mellett fut, hanem egyik körbeveszi a másikat, amit pl. némely fülhallgató jack-nél alig lehet elkülöníteni.

2010. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
szia!Most megcsináltam úgy hogy mondtad az egyik hangfal igy szól a másik nem. Próbáltam másik hangfallal hát annál is ugyan ez volt. Az a hangfal amelyik szól az is elég halkan max hangerőnél is. Akkor ez azért van amit irtál hogy szól ahogy szól? ezen gondolom nem lehet változtatni
2010. febr. 9. 19:19
 9/16 ceri ***** válasza:

Lehet, hogy csak 2 olyan szál ér össze, aminek nem kellene, ezért nem szól a másik oldal. Én elég rosszul látok, mikor ilyet csináltam nagyítóval néztem meg a kötéseket. Ha azok rendben vannak, akkor vsz. a hangkártya hibás. Nem tudom, eddig jó volt? Áram alatt ne dugdosd, mert tönkre megy.

Ami pedig a hangerőt illeti. Lehet, hogy a Hk. nem tudja kihajtani a hangszórókat. Kicsi a teljesítménye, vagy a hszóroknak nagy az impedanciája. Ohm a mértékegysége, talán rá van írva a dobozra.

Ezek a hangkártyák nem alkalmasak arra, hogy passzív hfalakat megszólaltassanak. Én is hifin keresztül használom, vagy fülessel.

2010. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szia!Előturtam a régi hifim amihez a hangszórok vannak.Ott látom rajta hogy van aux kimenete.Azzal nem lehet megoldani valahogy ezt?Füles kimenete is van természetesen ha azzal lehet én nemtudom ha van valami alternativád szivesen hallgatom mert ahogy látom te tényleg nagyon otthon vagy a témában :)
2010. febr. 10. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!