Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső merevlemez nem áll le...

Külső merevlemez nem áll le biztonságos eltávolítás után?

Figyelt kérdés
Van egy 1 terás külső merevlemzem és 2 laptop közöt sokszor cserélgetem. Neten azt olvastam hogy azért kell a biztonságos eltávolításra kattintani mert olyankor le parkolja az olvasó fejet, de amikor én rá kattintok akkor a merevlemez még mindig fullon pörög. Ilyenkor mivan?
2015. jan. 25. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Soha nem áll le, vagy csak egy ideig? Tudod annak a tányérnak ami több ezer rpm-el forog idő kell, hogy szépen leálljon, nem blokkolhat egyik pillanatról a másikra.:)
2015. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent elhinni, amit a neten olvasol :-) A biztonságos eltávolítás annyit csinál, hogy minden, a még memóriában "gyorsítótárazott" lemezműveletet befejez, hogy a fájlrendszered ne sérüljön, és (ezt nem tudom, biztos) parkolja az olvasófejet, de az áramot nem veszi el, a lemezek attól még pörögnek. Ha azt mondja, eltávolíthatod, húzd ki nyugodtan.


Egyébként ha sűrűn cserélgeted, inkább az fogja hazavágni hamarabb, hogy sokszor pörögnek fel a diszkek (a vinyó folyamatosan menni "szeret", nem leállni és elindulni állandóan).

2015. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Miután rákattintok azt írja hogy most már el lehet távolítani, de folyamatosan pörög. Csak azért kérdem mert elég sok cuccom rajta van és nem akarom hogy ettől el romoljon. Ja és nem olyan sürün cserélgetem, szóval nem úgy használom mint egy pendrive ot :)
2015. jan. 25. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!