Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi két állítás közül...

Az alábbi két állítás közül melyikkel ártok többet vagy éppen kevesebbet a külső merevlemezemnek?

Figyelt kérdés
Ha reggel bekapcsolom és estig még le nem fekszem megy vagy azzal hogy ki-be kapcsolgatom a nap folyamán amikor éppen kell róla valami?

2015. jan. 28. 21:13
 1/4 Dj.N4tk0 ***** válasza:

Szerintem mind a kettőt bírnia kell.

Ha nem bírja,akor az egy szar.

Én már 3 éve használok egy Samsung külső vinyót.

Hol hosszasan megy,hol ki-be kapcsolgatom.

És már egy pár nagy hangfalas bulit is átélt.

És semmi baja. ;)

2015. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van egy viszonylag jól saccolt felső korlát a felpörgések számára egy élettartamon. Többnyire ezt adják meg, mert többnyire ezt éri el egy-egy igen hosszan használt merevlemez: többnyire a nap végén leállítják az egyes gépeket. Leállítás nélkül valami rengeteg üzemórát bír még az olyan vincsi is, amelyiket nem épp szervercélra szánták. Ha csak jár egyfolytában, akkor azért ezt is sikerülhet elérni. Általában kicsit járatni nem árt, fölöslegesen járatni viszont a teljes gép fogyasztásával számolva már lehet, hogy nem éri meg túl sokat.


A gyakorlatban legalább tíz évig így is úgy is menni fog, kivéve ha valami kis gikszer volt gyártáskor vagy használat közben (pl. ütődés, szar táp, mágneses tér, elektrosztatikus feltöltődés, pára- és füstszint határértékek tartós túllépése). Ezzel együtt elég sok helyen van az átlag vinyó sűrű füstben, túl meleg és túl párás környezetben, szar tápon ki-bekapcsolgatva, egyszer-egyszer oda is koppintva, és mégis pont szerencséje van az arcnak... :)

2015. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazáből két típus miatt is érdekelne, egy hogy külső merevlemeznél amin csak tárolom az adataim helyhiány miatt, pl filmeket meg zenéket, a másik egy notebookom van és mivel fizikailag képtelen vagyok szinte mindenre így rengeteget filmezek, zenét hallgatok, és mivel csak két megás a netem, így ritkán kapcsolom ki az utóbbi időkben... és ez is érdekelne, hogy ez tehet-e kárt benne és magában a notebookban...


A notebook tipusa: PB F5211-HCC-260HG és a benne lévő merevlemez típusa meg: Western Digital Scorpio Blue WDC WD5000LPVT-22G33T0

2015. febr. 28. 21:46
 4/4 A kérdező kommentje:
notebooknál csak egy C van azaz HC
2015. febr. 28. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!