Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen videokártya mennyibe...

Egy ilyen videokártya mennyibe kerülhet? Ti mennyit spórolnátok egy ilyenért?

Figyelt kérdés

Az egyetlen követelményem a kérdéses videokártyával szemben, hogy a max. felbontás, amit tudjon (de azt biztosan) az 1080p, vagyis 1920×1080 pixel legyen.

És ha nem nagy gond, lehetőleg vagy PCI vagy AGP csatlakozású.

Egyébként semmi más extrát nem kell tudnia, nem játékra kell, csak annyi, hogy a Windows XP és a Win-es _ablakos_ programok megjelenjenek rajta.


Azért lenne szükségem erre a felbontásra, mert egy P4-es gépemet (vagy legalábbis nem tudom, hogy az-e, az alaplap típusa ASrock M266A), amit videokonvertálásra, néminemű videoszerkesztésre szeretnék használni, a TV-mhez szeretném kötni, VGA kábelen keresztül.

A TV viszont 1080p-s felbontású, és az integrált videokártya által elérhető 1280×1024-et úgy összenyomja, hogy a betűket se tudom elolvasni. :(


Esetleg még annyit szeretnék, hogy ha olyan a kártya, hogy a DDR-RAM memóriából csípi le a saját memóriáját, az ne legyen túl sok.


Milyen árra kell számítsak egy ilyen 1080p-s VGA kártyánál? (esetleg használt is jöhet)



2015. jan. 30. 20:27
 1/7 anonim válasza:

[link]

en ezt ajanlom GDDR5-ös ujabb technologia mint a GDDR3

sztem ez jó valasztas en most ezt fogom megvenni a gépembe :)

es ezzel fogsz tudni full hd-n tv-rol gepelni :)

2015. jan. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Haaaat, P4 talan egy HD3870-et hajtana ki megfeleloen, hde szerintem meg azt se, fhd-ba meg foleg csutka lenne a gep.

Inkabb probalj gyujteni, es vegyel hasznaltba egy i7-2xxx-es gepet, azzal elboldogulsz mar es nem fog annyit szenvedni a gep mire elvegzi a dolgat.

2015. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja es az a GT730 arra eleg, hogy mario-t futtassa minuszos grafikan.
2015. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
# 2: Ha most elég neki egy P4 es gép akkor minek egy i7?... nameg amúgy is most még bőven elég mindenhez egy i5 4460 amú jóval olcsóbb és elég...
2015. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

I7-es gép?!!!! :O Csak azért, mert 1080p-s felbontást szeretnék?


Számomra ez furcsa. =(


Mert tényleg csak ahhoz kéne ez az 1080p, hogy VGA-n az az 1920×1080 pixel fusson be, és ne nyomja-össze/vágja-meg a TV a képernyőt. Nem kell, hogy valóban HD legyen, VGA-n szerintem nem is lehet az ; filmet se fogok nézni (max. szerkesztésnél belenézek, hogy hogy sikerült, de ezek is nagyon alapvető összevágások, feliratozás, összeillesztés, stb.), a WinXP is nagyon alap grafikán fut, pl. még az egér alól is kiszedtem az árnyékolást...


Az meg világos, hogy egy P4-es processzoron sokáig fog tartani a konvertálás...

Csakhogy, pont azért akartam külön gépet felállítani erre, mert x264-be szeretném átkonvertálni a videókat, amik még a munkára szánt I5-ös négymagos gépemnél rövidfilmeknél is borzasztó sokáig tartott, rendesen leterhelte a gépet, miközben közben másra is szeretném, meg a munkám miatt kell is használjam a gépet, és akkor már borzasztóan lassítana az a munkámban, hogy 5 percenként megfagy a gépem, mert ott egy a háttérben egy x264-re történő konvertálás.


És második képnek is egy I5-ös buldózert venni meg eléggé luxus (legalábbis nekem, mint magyarnak), így inkább csináljam meg még 2-3× annyi idő alatt is akár egy másik gép, ami csak erre van használva.


De ha a 1080p is már sokba kerül egy P4-re, akkor inkább veszek valami régi CRT monitort... =(

2015. febr. 1. 16:13
 6/7 A kérdező kommentje:
...csak pont azért szeretném TV-ről csinálni az egészet, mert úgy sokkal kényelmesebb számomra....
2015. febr. 1. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
A háttérben való konvertálás prioritását állítsd a lehető legkisebbre, és akkor mindig csendben a háttérben fog futkorászni, és tudsz mellette dolgozni. Lehet, hogy 2szerannyi idő alatt végez, de közben használható a gép.
2015. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!