Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elromlott az alaplapomon az...

Cronc kérdése:

Elromlott az alaplapomon az egyik ram slot. Találtam egy ugyanolyan típusút, ha kicserélem újra kell telepíteni a rendszert?

Figyelt kérdés

#alaplap #sere
2015. febr. 1. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a slotot ki tudod cserélni, akkor csodálom, hogy ilyet kérdezel...


Az alaplapok alkatrészei elég speckó ónnal vannak forrasztva, hogy jobban bírják a hőt. Sima kézi forrasztópákával előbb szétégeted a nyákot, minthogy ki tudnád szedni a slotot a helyéről.


Aztán ha a másik szintén egy alaplapon van, és arról tervezed leszedni, akkor hasonló problémával kell szembenézned. Amikor a slot lábacskáin olvasztod az ónt, akkor maga a láb felforrósodik, és a műanyag slot meg fog olvadni jóval azelőtt, hogy az ón megolvadna. Le fogod tépni a helyéről úgy, hogy a lábak/érintkezők egyszerűen benne maradnak a lapban.

2015. febr. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsi,rosszul írtam!

Az alaplapot szeretném kicserélni egy ugyanolyanra.

Minden megegyezik a két lapon!

2015. febr. 1. 01:53
 3/6 soccerway ***** válasza:
Akkor elvileg nem kell.
2015. febr. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:

Azonos alaplap típuson belül is előfordulnak különböző ráncfelvarrások, amik az integrált perifériák esetében jelenthetik azt, hogy eltérő driver kell hozájuk. (Pl eltérő hangchip.)

De elvben múködni fog a rendszered.

2015. febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,akkor neki is állok!
2015. febr. 1. 16:52
 6/6 A kérdező kommentje:

Kicseréltem az alaplapot.

Az első indulásnál megijedtem,mert kérte az F2-öt,de elindult és azóta tökéletesen működik!

2015. febr. 10. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!