Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória bővítés utáni "képtele...

Memória bővítés utáni "képtelenség"?

Figyelt kérdés

Az alábbi problémába ütköztem, remélem valaki tud segíteni. Van otthon egy régi (10+) éves netezős gép amit kicsit bővítettem, hogy ne kelljen minden weblapra 5 percet várni. Cseréltem a processzort és vettem még bele plusz 2 Gbyte memóriát.


Bővítés előtti adatok:


alaplap: MS9127C


proci: Intel Celeron 2,4 Ghz

memória: 1 Gbyte Hyundai HYMD512 646CP8JD43 PC3200 (200Mhz) DDR



Új proci: P4 3,06 Ghz


Új memóriák: 2x1 Gbyte PC3200 (200Mhz) Kingston K DDR

A processzor csere rendben nincs hiba, viszont mikor beraktam az új memóriákat először az XP betöltődése után kékhalál most meg a monitor nem akar bekapcsolni. Ha csak 1 vagy 2 Gbyte memóriát teszek bele akkor nincs semmi baja. Próbáltam mindegyik slotot külön-külön működnek. Cserélgettem a memóriákat úgyis jó. (2 új; 1 régi 1 új) Viszont ha mindhárom benne van semmi. Az alaplap elvileg 3x1 Gbyte-ig kezeli a memóriát.



2015. febr. 2. 07:36
 1/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Az is lehet hogy táp vagy alaplap nem tudja ellátni őket pl.
2015. febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A régit vedd ki add el a vakerán a 2 újnak meg mennie kellene.


reseteld le a biost és rakjad be a 2 uj memot majd konfigold be a a gépet

2015. febr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja a táp milyen márka ? hány wattos
2015. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!