Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti mernétek venni használtan...

Ti mernétek venni használtan PC-t?

Figyelt kérdés
Most így általában. Nem kis irodaira gondolok hanem nagyobb teljesítményűre, amivel ha bebuksz akkor sokat veszíthetsz. Vagy inkább legyen drágább, de legalább zsír új?

2015. febr. 2. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
én nem mernék használtan venni + arra nincs garancia már :P
2015. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én max alkatrészenként vennék és igen, mernék. Főleg cpu, vga, esetleg ram éri meg használtan.
2015. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én eddig mindent használtan vettem, garanciával, semmi bajuk nincsen.

(Seasonc X560, Corsair 2x4GB Vengeance LP, ASrock B75M, HD7970 OC Edition)

2015. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már csak hangkártyát. Legalábbis azt vettem utoljára, de azt olyantól, akihez vissza tudtam menni agyonverni félig, ha tönkremegy (nem ostoba "audiofil" vagyok amúgy, hanem egy 24 sávos ADAT kártyáról volt szó, stúdiófelvételhez).

Pontosan azért nem vennék használt számítógépet, amiért nem adom el a használt gépeimet sem. Itt van mellettem egy Phenom II X4 gép, még mai szemmel is elég gyors, van benne egy Twin Frozr 250GTX, ami még megjárja, van benne egy 10 rugós hűtő, vincsit ugyebár nem adunk ki még üresen sem, és nem veszünk, mert a low level format törli a S.M.A.R.T. adatokat, meg az garantáltan alattad megy tönkre rövid úton. Szóval azért nem adom el, mert havonta egyszer fehérre vagy feketére fagy, és nem jöttem rá, mitől. És minden használt gépnek van valami ilyesmi nyűgje, amihez már hozzászokott a tulaja, például hogy kék halálozik hetente, "biztos újra kell húzni a Windowst", de ez pont bosszantó egy olyan dolognál, ami számodra új. Maximum házat vennék használtan, de azt is nagyon jól megnézném, hogy nincs-e valahol megnyírva, de az vas, abban nem tud semmi magától elromolni. Az alaplapnak száradnak a kondijai, mennek tönkre a stabkockái, a procik lehetnek úgy hibásak, hogy egy hónapig nem derül ki, vincsit nem veszünk használtan (hacsak nem adathalászok vagyunk), videokártya meg memória pedig isten tudja, hogy mennyire lett megsütve, találkoztam már olyan 1600-as CL7-es memóriával, amit egyszer meghajtottak 1600 CL5-ön, és onnantól fagyott CL7-en a gép, és CL9-en nem. Szóval mindent összevetve: nem. Nagyon drága a használt cucc hosszú távon.

2015. febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régebben, tizenévesként csak használt gépeim voltak. De mióta van saját keresetem, inkább tartózkodok ettől a lehetőségtől.

Nagy értékben meg semmiképp nem vennék használtat.

Persze az sem mindegy, hogy honnan veszed. Informatikai szaküzletből/szervízből/PC-bontóból, ahol alaposan leellenőrzött gépeket adnak csak el, vagy egy egyszeri eladótól.

2015. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!