Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook processzort nagyobbra...

Baloo16 kérdése:

Notebook processzort nagyobbra cserélni?

Figyelt kérdés

Lenovo G580 notebookom van, és cseréltem már benne processzort erősebbre (i3-2348M->i5-2520M) Mivel további upgrade-en gondolkozom, ezért a lényegi kérdés az lenne, hogy mi történik akkor, ha egy 35W TDP-s proci helyett mondjuk egy 45W-set raknék bele. A korábbi csere azonos TDP-jű procival történt. Kockáztatni nem akarok, ezért kérdezem itt. Esetleg valakinek valamilyen tapasztalata ez ügyben?

Itt egy referencia link, utánanéztem, minden stimmelne mondjuk egy i7-2860QM-mel, kivéve a TDP-t. Itt a referencia link: [link]



2015. febr. 6. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A hűtő rendszere nem bírná. Ebből kifolyólag számolnod kell a túlmelegedéssel járó minden problémával.
2015. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

A laptopok hűtése meglehetősen ki van hegyezve arra a hőterhelésre, amit egy adott TDP osztályba tartozó processzor produkál.

Ezért azután a neten általában mindenki megegyezik abban, hogy csak azonos fogyasztású processzorral szabad upgradelni.


Én sem mertem kipróbálni, amikor aktuális lett. :)


Talán, ha az ember tudná, hogy a többet fogyasztó procival szerelt verzió létezik-e az adott laptopból, és hogy a processzoron kívül milyen küönbségek vannak még.

2015. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajtai László ***** válasza:

Saját tapasztalat alapján, nem cserélném. Én egy 25 wattos proct cseréltem 35 wattosra néhány éve. A proci 60 fok volt net használat közben, és a ventilátor folyamatosan pörgött. Így ment vissza a 25 wattos.


Annyit javasolnék hogy nézd meg hogy ugyan ezt a gépet árulták e i7 procival. És hogy annak a hűtése megegyezik e a tiéddel.

2015. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek! Akkor nem próbálkozom :)
2015. febr. 7. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!