Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nagyobb kapacitású RAM ot...

Ha nagyobb kapacitású RAM ot teszek egy régi gépbe akkor annak valamivel gyorsabb lessz a teljesítménye?

Figyelt kérdés

Van egy régi gépem, ami nem olyan lassú, de van, hogy néha nagyon be-be akad még netezés közben, akkor is ha csak 1 oldal van megnyitva rajta!


1.90 GHz processzor

1 GB ram

80 GB HDD


Ha mondjuk esetleg az 1 gb ram ot lecserélném mondjuk 2-re, az jelentele szerintetek valamit?!

Csak netezésre használom, és van, amikor a feladatkezelőben a lapozófájlnál 1,50 gb ot ír,


windoes XP van rajta, nem értek hozzá annyira de lehet, hogy már a processzir is gyenge, de ha lehetne így gyorsítani rajta az nem lenne rossz!!



2015. febr. 7. 16:33
 1/4 meszike91 ***** válasza:

-lesz, egy sz

-a teljesítmény nagyobb lesz, nem gyorsabb

-igen, biztosan gyorsabb lenne 2 gigával


Írd le az alaplap, processzor, ram(ok) pontos típusát!

2015. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az alaplap, ha jól tudom ASUS M2V-MX SE, és ebben van 2 foglalat, azért is kérdeztem, mert nem tudtam, hogy ha mondjuk lecserélem, 2 bg os ra, higy esetle ez már ennek sok, úgy értem, hogy nem bírja a rendszer! A ram meg ha jól tudom, akkor ddr2 es!
2015. febr. 7. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát segít a több ram, de a videó kártya miatt is lassú lehet, elavult a géped, inkább gyűjts újra ne erre.
2015. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csacsi2 ***** válasza:

Mindenféle képpen minimum 1.5-2GB ram szükséges mostani fejlődési szinten (flash videok, böngészők, programok...).


Sajnos nagyon gyenge a géped akárcsak az enyém; 1.8Ghz Sempron 3100+, 1.5GB ram, integrált 256-os vga (hardveresen már nem támogatott ). Kicsit lehet pofozgatni a rendszert és hangolni (buherálni), hogy elfogadhatóan fusson még ma is, nem full HD videokat ,játékokat stb. de még használhatóra hozni.

Ehez viszont rengeteg hozzáértő beállítás szükséges és nagyon sok idő míg beállítod a gép teljesítményének megfelelően a más szintén nem támogatott oprendszert ami még nem lett felkészítve a modern kor elvárásainak megfelelően. (2001-rég volt). Egyszóval vannak megoldások hogy maga az oprendszer és programok ne vegyen el sok erőforrást ill beállítások amik árhidalják az eltelt időt (pl udma66 -engedélyezése), de ezt nem lehet leírni egy kommentben. 30K -ért már lehet venni jobb gépet amin már elfut (az sem fullon) egy modernebb oprendszer.


Be-beakadás azért van mert elfogy a memoria. Ezen segít a több RAM. Ezeket neked kell ellenőrizni hogy mi az amiért akad (processzor terhelés, memoria elfogyás...)

Karbantartás is egy "jó tuning" főleg ha kevés erőforrás van a gépedben, rendszeresen el kell végezni.

Oprendszert meg beállítani a teljesítménybeállításokban a teljesítmény irányába, ki - beúsztatások, egyéb felesleges megjelenítések kikapcsolásával. Programoknál meg szintén a beállítások kapnak szerepet, mivel a mostani programok szintén nem ős gépekre vannak fejlesztve, így a hardveres gyorsítás az ami gondot okozhat (főleg a böngészőkben), de itt is a beállításokat a géphez kell igazítani. Videokártya beállításiiban is a teljesítményt választani a minőség helyett. Ki felbontást választani.


lehet fizikailag is teljesítményt növelni, viszont ezt csak saját felelősségre! Egy öreg gép nem biztos hogy jól veszi a nagyobb terhelést! Itt jegyezném meg hogy a karbantartás része a gép takarítása is! Túlmelegedés ős ellensége az eszközöknek. Processzor hűtőzsír ha kiszárad akkor szintén túlmelegedhet. Rég formázott merevlemezen szekktorhibák jelentkezhetnek ezt is érdemes javítani. Visszatérve a procit lehet minimálisan felhúzni (órajel), de ehez is kiválló hűtéssel kell rendelkezz. CPU hőmérséklete ne legyen magasabb a gyártó álltal megadott max értéknél, legalább is 50°C felett egy általam használt proc. már megszenvedi (gyári érték 47°c) azaz hibázik, teljesítménye csökken ill élettartama is. Egyszóval nehéz leírni mindazt amit össze kell hangolni egy gépen és mindazt a beállítást amit még az xp-n nem végeztek el. Vannak Tweak programok, de én használatukat nem javaslom, jobb ha az ember tudja mit tesz és saját maga (igaz körülményesebben a regiszterben) tezi meg a szükséges beállításokat. Mindezt természetesen saját felelősségre. Amit most leírtam az csak előszó, vagy elmerülsz ezekben vagy vegyél modernebb gépet. Én javaslom a +1gb -ot az nem akkora költség és átteheted akár másik gépbe is ha úgy adódik.

itt van pár dolog és még annál is több...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

2015. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!