Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Időközönként eltűnő winchester...

Időközönként eltűnő winchester. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem a számítógépembe egy toshiba sata3 fél terás winchestert. Bekapcsoláskor a számítógép látja, tudja kezelni, a sebessége is normális, telepíthetek, másolhatok, futtathatok róla. Majd változó időközönként eltűnik, nem látja a renszer. Ekkor újraindítom a gépet, és lám, megint látja. Van hogy 10perc után eltűnik a winchester, van hogy órák után.

2015. febr. 9. 11:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Hdd sentinel szerint a winchester 100%-os
2015. febr. 9. 11:36
 2/7 Brenya ***** válasza:
Lehet,hogy rossz a csatlakozója(rosszabb esetben a tápod vacakol).
2015. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Cseréltem sata csatit, meg táp csatit is. Táphibára nem gyanakszom, mert a másik winchester tökéletesen megy, ráadásul nincs egy éves, húgomé volt a táp, ő is sata3-as winhestert használt hozzá, semmi problémája nemvolt vele
2015. febr. 9. 11:58
 4/7 akikam ***** válasza:
Vagy rossz a Vinyó, nem rég hoztak hozzám is ilyen laptopot egyszer ment egyszer nem, nem tudtam neki megcsinálni elvitték egy szerelőhöz és azt mondták nem tudják javítani újat kell venni...
2015. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a munkahelyemen van legalább 10 ilyen asztali gép, ami egyszerre lett összerakatva ugyanolyan alkatrészekből. Olyan, mintha működés közben egyszer csak lehúznánk a SATA-kábelt a HDD-ről. Vagy eleve el sem tud indulni a rendszer, mert a bootolható médiát hiányolja (szabad fordításban). Ha bemegyek a BIOS-ba, akkor az egyszer látja a merevlemezt, másszor nem.

Egyik gépnél lecseréltettük az alaplapot, de a probléma maradt. Akkor még marad a táp, vagy a merevlemez.

De hogy ennyi gépnél ugyanaz legyen a hiba?!

2015. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lecseréltem a winchestert, a probléma maradt
2015. ápr. 19. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, akkor most már ez inkább tápnak tűnik.
2015. ápr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!