Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen router ajánlott egy...

Milyen router ajánlott egy udvar lefedéséhez?

Figyelt kérdés

Most egy TL-WR642G típusú routerem van, és nem vagyok elégedett a hatótávolságával. Lakáson belül is gyenge helyenként a jel, az udvarról pedig szinte semmi. De egy sokkal messzebbi router jelét fogom.


Érdemes még WRT54GL routert venni annak ellenére, hogy kissé elavult? Jó a hatótávolsága? Egy kb. 60 méter hosszú udvart le lehet vele fedni úgy, hogy a router kb. a lakásban, a terület 1/3-ánál van?


Vagy esetleg gondolkozzak másik, modernebb routerben? Repeatert nem nagyon akarok venni.


A TP-LINK TL-WDR3600 Routerről mi a véleményetek? Amennyibe ez kerül, annál többet nem áldoznék rá, sőt, ha olcsón tudnék akár használtan is egy nagyobb hatótávolságú routert, azzal is elégedett lennék. a WRT54GL használtan olcsó, és tudom, hogy eléggé jó kütyük, egyik haveromnak raktam is rá anno OpenWRT-t. Pöpec eszköz, csak nem tudom, az igényeimnek megfelelne-e.



2015. febr. 9. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát a 60m soknak tűnik, hogy elé pakolsz még egy falat. wrt54g-t én is preferálom, szóval ha szerzel rá nagyobb antennákat, amit a linksys gyárt hozzá, akkor esélyes beszórni az udvart.

[link]

2015. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg az egyik antennát kiraknád kültérre hogy ne árnyékoljon a ház.
2015. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A linksys wrt54(g,gl,gs)már eléggé szakállas, viszont szinte bármilyen firmware-t rájuk tudsz dobni. Wifi-je is elavult, mert 54Mega a gyakorlatban maximum 24M. A wan/lan része is gyakorlatilag 30megát képes átvinni a gyakorlatban. Viszont megbízhatóságában, stabilitásában nincs ellenfele. TP_LINK-WDR3600-os is okosítható openwrt-vel egy kicsit rá lehet tuningolni a rádiójára, és mellette 2,4/5Ghz frekiket is ismeri. Valamint usb port,gigabites lan-ja van. Szerintem a wdr3600 méltó utódja lenne a TP-641-nek.
2015. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Még mindig nem tudtam dönteni. Kaptam pár tippet, de fórumokat és vásárlói értékeléseket nézve is rengeteg ellentmondásos információt olvasok.


Nem olyan sürgős a dolog, de szeretnék egy biztos megoldást. Még mindig kissé tanácstalan vagyok. Jó lenne egy viszonylag stabil jel a 60 méter hosszú, kb 10-15 méter széles udvaron. Mivel az internetem letöltési sebessége 10mbit/s, a router sebessége nem annyira mérvadó. Ha azt a 10mbit/s sebességet tudná nagy távolságra, az tökéletes lenne.


Gépek közötti kapcsolat szempontjából nem lényeg a nagy hatótáv. Internet szempontjából viszont igen.

2015. márc. 15. 13:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy TL-WR940N routert használok.Tetőtérben van és lefedi a környéket még többet is mint 60 méter.Régi ketyere de atomstabil.Ha szükség lenne a kitekerhető antennáját meg lehet hosszabbítani egy kábellel és ki lehet rakni kültérre esetleg egy nagyobb teljesítményű antenna is rakható helyette.Az újabb tesójáról nem tudok nyilatkozni.
2015. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végül is találtunk a neten olcsón egy Routert az EMAG-nál, remélve, hogy jobb lesz.


Valamivel jobb lett és igazából mivel olcsó volt, így megérte volna így is, úgy is. Nem mondom, hogy elég az egész udvarra, de bent legalább jobb a jel.


A régi routert csak nem akartuk használaton kívül helyezni, az kikerült az udvarra, bekonfiguráltam bridgebe őket (és remekül látják egymást a távolság ellenére), lényegében az egész udvaron erős a jel. Bentre az új routert használjuk, kint pedig a régit.

2015. ápr. 13. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!