Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD7790 + 3db D-SUB (VGA)...

HD7790 + 3db D-SUB (VGA) csatlakozós monitor. Fog működni rendesen?

Figyelt kérdés

Adott tehát egy Gigabyte HD7790 (még nem vettem meg), ezekkel a csatlakozókkal:

DVI-I

DVI-D

HDMI

Displayport


Ehhez lesz 3 monitor, a nagyobbik 1680 x 1050-es, a két kisebb 1440 x 900-as felbontással, mindegyik csak DSUB csatlakozós.


Ha jól tudom, 2-nél több monitor esetén az egyiknek mindenképpen displayporton kell lennie. Az elképzelésem szerint kettőt a DVI csatlakozóra kötök egyszerű bedugós átalakítóval, a harmadikat pedig displayportra szintén átalakítóval. Fog ez így megfelelően működni? Az AMD eyefinity technológia, asztalkiterjesztés és a teljes képernyős alkalmazások esetén mindhárom monitorra kiterjesztés fog menni így?



#VGA #Radeon #Eyefinity #D-Sub #többmonitoros
2015. febr. 10. 14:44
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja és ami még lemaradt, pedig fontos:

Van ennél egyszerűbb és/vagy olcsóbb megoldás erre? A displayport -> dsub átalakító 6000Ft, sokallom.

2015. febr. 10. 14:49
 2/3 Komplikato ***** válasza:

"Az elképzelésem szerint kettőt a DVI csatlakozóra kötök egyszerű bedugós átalakítóval"


Nem fogsz. A DVI-D csatlakozón NEM jön ki analóg képjel, persze nincs is ilyen lába, így átalakító bele se megy. A DVI-I-ből tudsz átalakítani. Elvileg létezik atom drága aktív átalakító kábel, ami a digitális jelből analógot varázsol, de régen ilyen 28.000 körül volt, mostanában kínai cuccból 8-12K között van.

2015. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ó tényleg, köszönöm.


Eddig a 2 kisebb monitor van meg, mindkettő VGA csatlakozós, ugyanolyat akartam venni, de akkor így már nem játszik.


Most viszont találtam egy másikat, bár más típus, de ugyanakkora mint terveztem, és van rajta DVI-D csatlakozó is.


A következő felállásban már jó lesz?

22" középső monitor: DVI-D közvetlenül

19" oldalsó egyik: DVI-I -> VGA passzív átalakító

19" oldalsó másik: DP -> VGA aktív átalakító

2015. febr. 10. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!