Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Otthoni routeren érdemes MAC...

Otthoni routeren érdemes MAC cím alapján manuális IPcímet adni az eszközöknek, vagy dinamikusan DHCP-re kell bízni?

Figyelt kérdés

Jártam már úgy, hogy dinamikuson hagytam, és a lease time-ot pedig maximum 86400 értékre lehetett beállítani, amit a router úgy értelmezett, hogy egy nap után se azt az IP-t nem adta ki ismét, se másikat nem engedett foglalni az adott eszköznek míg újra nem lett indítva és hát nem könnyen jötttem rá a jelenség okára. Elég kiosztandó IP volt, kb. 15 és két eszköznek kellett volna adnia ebből a tartományból... Lehet hogy volt valami olyan beállítás is hogy ne járjon le az idő és örökre kiadja az IPcímet, de azt hiszem a manual pontosan ezt szolgálja...

Nem jó ötlet az, hogy vezetéken csatlakoztatott eszközökön MAC cím alapján manual-ra állítom az IP-kiosztást és megadom hogy milyen IP-t osszon ki, vezetékeseknél pedig pl. a Smart TV-nél is manual-ra, de a telefonok amik időnként csatlakoznak, maradnak dinamikuson.

Gondoltam hogy számítógépek vagy hálózati nyomtató esetén manual beállítás azért tanácsos, mert ekkor nem keresgetik mindig a hálózaton egymást a gépek fájlmegosztás esetén, hanem ugyanott vannak...

Most fogok felkonfigolni egy új router-t, ezért a kérdés.



2015. febr. 15. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor praktikus fix ip-t osztani, ha a routeren használsz portforwardot valamerre, avagy az otthoni hálón vmi fix szolgáltatást futtatsz, pl. fileservert.
2015. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy a gépek mindig azonnal lássák egymás megosztott mappáját és ne keresgessék örökké egymást, erre nem praktikus?
2015. febr. 15. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!