Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti milyen alkatrészeket...

Ti milyen alkatrészeket ajánlottok az új gépembe?

Figyelt kérdés
Szóval van egy régi gépem (Pentium 4 2.8ghz, vidikari: Ati radeon 9000 64mb, ram: 1gb), és ezt szeretném fejleszteni, én a proci helyére egy AMD A4-5300 3.4ghz-t gondoltam, a vidikari helyére egy AMD Radeon 6450 1gb-t és meg 2 giga ramot, szóval ez maradhat, vagy mást javasoltok? a válaszokat előre is köszönöm

2015. febr. 20. 02:02
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ez nem lesz ilyen egyszerű. Szinte az egész gépet ki kell belezni miatta.

Az alaplapod valószínűleg s478 -as foglalatú, abba nem fog belemenni semmilyen mai processzor. Ezen kívül a videokártyád AGP -s, amit venni akarsz meg PCI-E -es, ilyen foglalat sincs az alaplapodon.

Ezen kívül az FM2 -es alaplapoknál (amibe belemegy az A4-5300) nincs IDE csatlakozó, szóval a vinyód és a CD/DVD meghajtód is mehet a levesbe, valamit a memóriád is, mert ezek csak DDR3 -at fogadnak neked meg DDR1 -esed van.

Összességébe csak a számítógép házat tarthatnád meg.

2015. febr. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Érdemben nem nagyon lehet fejleszteni, illetve nem is éri meg ilyen régi gépre költeni.
2015. febr. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
legolcsóbban is 70-80 ezer lenne egy komplett apu-s konfig. de neked szerintem így is marha nagy előre lépés.
2015. febr. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a gépet ne fejleszd, nagyon nem éri meg. Egy 100ezer forintból olyan gépet raksz össze, hogy beszarsz. Nekem is volt pentium4-em: p4 2,6ghz, Radeon 9200 128MB (ugyanaz, mint a tied, csak az enyimé agp8x, tied csak 4x), 1GB ram. Gondolkodtam azon, hogy fejlesszem, de inkább nem tettem. Jól döntöttem. Ugyanis idővel lett pénz és összedobtam egy ilyet: Intel Pentium G3420, 4GB ram, gtx 750 Ti. Mondanom se kell, hogy ezerszer gyorsabb, mint a pentium4.
2015. febr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy azt elfelejtettem oda írni, hogy ezeket mint tudtam, hogy a mostani alaplapba, ezek nem fognak belemenni, épp ezért azt is vennék újat...
2015. febr. 21. 00:27
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
75%

Veszel cpu, vga, ram

És az említett IDE / SATA ? Veszel átalakítót az is elég pénzkidobás szagú...? És 6450 minek? Hogy fogyjon a pénz? A4-5400 ban van vga

2015. febr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
Legjobb lenne ha mindent pontosan leirnál mostanidból, ha hdd, dvd SATA akor Ok, és teljes öszeget amit rászánsz
2015. febr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Egyetértek! Olcsó videokártyát venni nem olcsó, mert a legtöbb IGP is tud ennyit. Csak a pénztárcád lesz vékonyabb vele 10-15 eFt -al, amit másra is fordíthatnál. Gyakorlati haszna a nullával egyenlő.

Ez a cikk szépen leírja: [link]

2015. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!