Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Internet osztás az alábbi...

Internet osztás az alábbi módon hogy? Hogy tudom ezt megcsinálni? Lent részeletesen

Figyelt kérdés
Na van egy laptop amibe közvetlenül megy egy adsl net.A modemjén van egy kis fejű bemet ami egy telefon kábel meg egy utp.ugye a telefon vonalon megy és az utp megy be a gépen .Na de van egy másik gép .Abba kéne szét oszztani ezt az adsl netet.Van egy router de annak elveszett a telepítője.Na és van eghy másik modem amin már két utp bemenet van .Tehát 2 modem 1 router de hgoy kezdjek neki?Pluszba máshol lesz a gép így kel egy fogó mert nkem van egy csomó kábelem csak kell egy fogó amivel úgy megtudom vágni.SEgítsetek .Fontos lenne!
2010. febr. 12. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyesmit kéne összeraknod.

[link]

2010. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A router a jó megoldás neked:


1.modembe telefonkábel->moder routerrel összeköt->routerből külön kábel a 2 géphez

2.routerhez nem kell telepítő cd

3.az UTP kábeleket pedig nem csak úgy vagdosni szokták, kell hozzá krimpelő fogó, meg Rj-45ös végek...

2010. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom mi kell csakezeket hol tudok megszerezni?mmint a krippelő foggót meg a kábelt.
2010. febr. 12. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:
egyszerűűb ha veszel kábelt :D az pár száz forint hossztól függően persze, de a fogó az legalább 2000huf úgyis meg lehet oldani, hogy net->modem->gép->laptop ha esetleg a gépben 2 hálózati kártya van. Előny nem kell router, hátrány a laptopon nem lesz internet, ha nem megy a gép.
2010. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sikerült.Csak azt nem tudtam először hogy kell bekonfigurálni a rouert hogy menjen.De sikerült osztanom csak a jelszót rosszul jegyeztem meg és végülis rájötttem.Köszönöm szépen a segítséget mindenkitől.
2010. febr. 14. 00:18
 6/6 betszy válasza:
sziasztok. van otthon let gepem...van routerem is..regen el volt.osztva a net...mielott a monitor ki. nyiffant...m1...most van monitor is de felek csak ugy osszedugdosni...csak ennyi nincs mas...nem kell.semmit beallitani?
2011. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!