Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom a PC monitoromat...

Hogyan tudom a PC monitoromat a legjobban beállítani? A fekete nem igazi fekete inkább szüke.

Figyelt kérdés

Egy horrorfilmben pl a sötét pincében nem az fénytelen, vaksötét "űr" fekete a pince, hanem olyan szürke.


Próbáltam állítani a színtónust, kontrasztot, fényerőt, de akkor se lett olyan igazán jó!


Samsung LED monitor, és nem 100 milliós! lehet az a baj, hogy nem olyan minőségi?



2015. febr. 22. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az led kijelzőknek sajnos ez a sajátossága. Pláne az alacsonyabb árkategóriában.
2015. febr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt a bajom.

A beállításokban átállítottam valamit.. most nem tudom megnézni, de majd írok később. :D

2015. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
a monitort állítsd a gyári értékekre és próbáld kalibrálni a videokártya driverét. (pl gamma értékkel lehet ezen korrigálni)
2015. febr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 csacsi2 ***** válasza:
100%

előbb állíts mindent alapértékekre, eltérés van akkor a monitoron állíts először, majd a videokártya beállításaiban finomhangold! vannak nagyon jó tesztoldalak amk segítik a beállítást.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..


kalibrációs tesztoldal:

[link]


én letöltöttem a tesztképeket...

2015. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen monitoroknál nagyon sokat számít a monitornak a szemhez képesti dőlésszöge.
2015. febr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Mindent meg is magyaráztál azzal hogy samsung led monitor és ócsó.


Ezek ilyen gagyi tn panelos lcd k amik led háttérvilágítást kaptak . Eleve gyenge a kontrasztja és ezt is csak szemből egy méterről lehet nézni .


Nekem mikor ilyenem volt mindig arra felé kellett fordítanom amerről néztem ,nem úgy mint egy régi képcsöves tévénél . A jó szín kontraszt betenkintési szögű monitorok 200e nél kezdődnek Dell Asus láttam egy kettőt és vettem is bár ez neked most nem segít már.


Amúgy a samsung kínában meg dél kóreában olyan oled monitorokat árul ami 10 évvel előrébb van mindennél csak hát az magyar pénzbe fél milliónál kezdődik de inkább 1 fölött vannak . Itthon csak a telefonok kijelzőjében láthatsz olyat azok a telók is 100e ek.

2015. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 csacsi2 ***** válasza:

áh mostanra igen lemetek a Led monitor árak. Nekem sem felsőkategóriás monitorom van de szép a képe, hibátlanul működik. ASUS VH222 36.000ft -ért vettem...

A led és nem a márka jellemzője hogy merőlegesen kell nézni.

2015. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző nem a led miatt fos a betekintési szöge hanem a régimódi TN lcd panel miatt és mert az az olcsó .


A led csak egy háttérvilágítás . És egy jóadag marketing fogás ,miután kifejlesztették az oled kijelzőket amik még ma is milliókba kerülnek jó megtévesztéssé vált a led háttérvilágítású LCD kre ráírni hogy LED monitor ezzel azt sugalva mintha ugyan az lennem mint a telefonok super amoled kijelzője amik valóban ledekből állnak és bárhonnan nézheted nem torzul a szín ,kontraszt.Ezenkívül a 100e ft alatti lcdk színvisszaadása meg sem közelíti a régi színes tv k színeit de még az elavult számítógépes SRGB szabványt sem tudják . Ami tudja az NTSC t és felette teljesít az 200e nél kezdődik ez a valóság.

2015. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 csacsi2 ***** válasza:

Értem akkor ha nem 200e-s Monitor akkor már nem lehet kalibrálni és mindenféleképpen a sötét az szürke. Csak mert a kérdező problémája a monitor kalibrálás és nem az űrtechnika hiánya. Laikuskéni is nem monitor vásárlást javasolnék. Nagyon sokan nem azt használják ami megfizethetetlen és valószinű nem itt tesznek fel kérdéseket akik meg megtehetik.

Nekem bevállt és 20000:1 kontrasztarány elég hogy ne szürkés legyen. SRGB szabványt természetesen tudja.

[link]

Egy bajom azért akad vele hogy láthatatlan a kikapcsológombja és nehezen elérhetőek és beállítható.

2015. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ízlések és pofonok hogy kinek mi a fekete meg a szürke de ahogy láthatod az a monitor egy TN panelos szutyok 15 éves technológia. Nem csak a kontraszt tűnik el ha nem szemből nézed hanem a színek is hol sárgába hol kékbe torzulnak.


[link]


A monitorodnak úgy kell megjelenítenie a csíkokat hogy azokon bármilyen háttérszínnel (ráviszed az egeret)kivehető legyen egyszerre mind a háromnál hogy nem egy árnyalati értékű hanem az egyik világosabb vagy sötétebb.


A színekről csak annyit hogy ha nincs viszonyítási alapod mondhatok bármit te a 30e Ft os "SRGB" monitorodat olyan színesnek fogod érzékelni a szobád négy falához képest mintha az maga lenne a grafikai munkaállomás csúcsa.


De megnyugodhatsz 100nál kezdődnek az igazi SRGB szinterű monitorok ,csak jelzem hogy ez még mindíg csak a a 70% egy 20 éves színes televízió készülék tudásának . Vannak drágábbak 80-90% NTSC tudással Dell ben de azok már IPS panelosok . A 100% felettiek un grafikus monitorok 110-120-130% NTSC vel amik már VIDE GAMUT megnevezésűek de ezek 200e Ft nál kezdődnek ASUS ban is. Ezek még az amoled színeit is meghaladják. A mozi vagy led-lézer projektor színterét is reprodukálják kis túlzással.

2015. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!