Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ROCKEREK! Szoval imadom a...

ROCKEREK! Szoval imadom a rock zenet es most kezdek stilusban is a rock fele menni. Hogyan legyek igazi rocker? (lent)

Figyelt kérdés
Van bakancsom (piros), de most egy feketet is beakarok szerezni.mar hordok rockos ruhakat de mivel meg csak keves rock ruham van ezert, egyik napon van hogy teljesen rockos kinezetu vagyok a masikon meg atlagos es ez szerintem eleg hulyen nez ki.SZOVAL az lenne a kerdesem a sima ruhakat hogyan tudnam hazilag kicyit rockositani? Vagy milyen ruhakat vegyek meg? (Amik nem tul dragak) ja es,hogy most elkezdtem kicsit sotetebb ruhakban jarni..sokan azt mondjak emos vagyok.Hogy csinaljam a stilust hogy ne emos legyen? koszonom a valaszokat.

2014. máj. 15. 19:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja,es lany vagyok.
2014. máj. 15. 19:20
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát, elég érdekes ez a kérdés. Úgy látszik,te csak "menő" szeretnél lenni, mert ha igazán rocker lennél, nem kérdeznél ilyeneket. Nyugodj bele, hogy nem kell kinézetre is rockernek lenned, ha nem megy. Én is lélekben rocker vagyok, de kinézetre egyáltalán nem. Szóval nem baj ha kinézetre nem vagy az. Az pedig, hogy azt mondják, hogy emós vagy, az azt jelenti, hogy nem találtad még meg a saját stílusod, éppen ezért kérdezted ezt is. Úgyhogy hanyagold! :)

12/L

2014. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Johnny Christ válasza:
100%

Szerintem se muszáj rockosan öltöznöd, úgy öltözz ahogy neked tetszik. :)

És ahhoz, hogy rockosan öltözz nem kell mindenféle bőr és vas cuccot hordanod. Én se hordok ilyeneket mégis tudják rólam (igaz én fiú vagyok és van bandás pólóm is, de nem olyan sok)

Az pedig f***ság hogy, emos vagy azt csak olyanok mondogatják akik nincsenek tisztában azzal mi az emo és mi a rock...én is sokszor hallottam már ezt de nem törődök vele. :D

2014. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.elsőnek, nem menő szeretnék lenni csak ha már a rock felé húz a szívem:D akkor már külsőleg is mutassam valamennyire..
2014. máj. 16. 22:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy fontos dolog: nem attól lesz valaki rocker, mert úgy öltözik.

De ha nagyon rockosan akarsz öltözni:

- bakancs vagy creeper

- bandás póló (na nem Rolling Stones amit minden sarkon kapni, hanem olyat amit szeretsz pl.: Misfits, Avenged Sevenfold stb.)ezeket rendelheted netről [2000-5000 ft]

- szaggatott nadrád

- hosszú nyakláncok: NEM NewYorker meg ilyenek, hanem Eldorádó, ha van közelben olyan bolt, na ott találsz elég rockos és elvont dolgokat

- leginkább netről tudsz rendelni 'rocker' ruhákat, de ezek elég drágák általában

- bőrkabát

- hajfestés (esetleg egy piros csík vagy valami)

- kendő (nyakba, koponyás meg ilyenek, nagyjából bármelyik alagsori boltban kapni ilyeneket, de akár búcsúban is stb.)

Ezek csak dolgok amiket én és a barátaim hordunk. Legyen valami egyedi darabod is, nekem pl. egy koponyás kendő amit mindig a csuklómra kötök.

Házilag rockosítani? Mivel a rockerek egyedi elmék fújd be őket fekete festékszóróval.(na jó,viccelek) Én sem mindig öltözök rockernek, mégis attól az vagyok.

Emós nem leszel addig, ameddig a fekete hajad nem lóg a szemedbe. Ezt azért mondják mert nekik a fekete szín=emo.

Oké ennyire volt időm: How to be rockers for dummies. :'D

Remélem adtam pár ötletet.

2014. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
60%

Előzőkhöz szólok: szerintem jogosan tette fel a kérdést, hogy hogyan legyen igazán rocker. Arra utalt, hogy mikor mondhatja magára igazán, hogy ő rocker. A vélemények mind mások és mások, egyesek szerint, mivel egy életérzés, elég, ha csak rockot hallgatsz, szereted, és érzed. Mások szerint "rock-kultúráltnak" kell lenned, mert vannak olyanok, akik ledivatmajmozzák azt, aki nem tudja a Pink Floyd tagjait (akkor is, ha nem szereti a zenéjüket).

Nos, az én véleményem valahol a kettő között mozog. Nem mondom egy emberre az utcán, hogy divatrocker, csak mert nem tudja, hogy hányban alakult a Metallica, főleg, ha a modern rock-ot (vagyis az új bandákat) szereti, de attól még szimpatikusabb az az ember, aki tisztában van a rock (legtöbb) alműfajával, ha nem is mindegyikkel. Én is azon vagyok, hogy tanuljak. Ezt csinálom. Kulturálódok, tanulok. Addig meg hallgatok...

Az utolsó kérdésedre válaszolva pedig, engem is leemóztak. Pedig az emo a rockból alakult ki, nem fordítva. Ők kezdtek el pózerkedni, nem mi (félreértés ne essék, nem akarok szidni őket, sőt). De hogy becsületes feleletet is adjak: egyszerűen. Nem kell fekete lenni. A rockerek sem öltözködnek egyformán. Vannak, akik tele vannak szegecsekkel, vannak, akiknek majdnem mindenük szakadt (nem az igénytelenségre utalok, még ha sikerül is), vannak, akik ötvözik a kettőt, modernül és csinosan, vagy régiesen öltözködnek. A farmerkabát ugyanúgy lehet rockeres, és nem fekete. A minap pedig terepmintás nadrágokat nézegettem az üzletben. Még megjegyezném, hogy az emo színek általában fekete-lila, fekete-rózsaszín, amit én fel nem vennék.

13/L

2014. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a kérdést abban az esetben, ha tényleg szereted ezt a zenét, mert nem egyszerű ruhatárat cserélni. De egyébként szerintem semmi gáz nincs azzal sem, ha nem mindig öltözöl úgy. Ha idősebb leszel úgyis rájössz, hogy pl. munkahelyre nem előnyös úgy menni.

Egyébként ez az emózás idegesítő. Tőlem senki nem kérdezte mág, de hallottam már olyat, hogy valakinek tetszett az a frizura, és leemózták, pedig azért nem jogvédett, vagy nem tudom. Ráadásul lány volt, lányoknál nem akkora was ist das, hogy olyan a frizurájuk.

2014. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ajánlok egy könyvsorozatot - zseniális, de nagyon hosszú.

Jávorszky Béla Szilárd - Sebők János (utóbbi a leghíresebb magyar rockújságíró): A rock története 1-2. (sajnos nem lesz 3. és 4., mert Sebők János meghalt)

valamint szintén tőlük: A magyarock története. Egy-egy darab A/4 és 600 oldal. Ha érdekel annyira, hogy végigolvasd, és meghallgasd, rocker vagy. :D

2014. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez a kérdés már önmagában nem túl "rockeres". Járj olyan ruhákban amiben jól érzed magad nem kell erőltetned olyasmit ami nem "te" vagy. A rocker is egy relatív fogalom, mindenkinek mást jelent, általában a sötétebb, fekete színek jellemzik ezen zenei műfaj követőinek a ruhatárját, de a rockerek nem várják el egymástól hogy hogy nézzenek ki, ha még is az már olyan szélsőség ami habár a rock kategóriába tartozik (nem kell bakancs meg szegecses kabát, csak ne legyen nagyon rikító színű).

Ez az én szubjektív véleményem, de mindenkié más. találd meg a te stílusod! remélem tudtam segíteni.

2014. júl. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Rajottem,hogy nem megy nekem ez a stilus valtas es maradok amilyen voltam.

Es ha valakinek nem tetszik, hogy rock zenet hallgatok de nem oltozkodom rockosnak az bek*phatja👌✌:Dddd

2014. júl. 4. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!