Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IBM ThinkPad R52 Lenovo...

IBM ThinkPad R52 Lenovo folyamatosan kikapcsol?

Figyelt kérdés

- Adott egy "IBM ThinkPad R52 Lenovo" laptop,

az utóbbi időben olykor fogja magát és lekapcsol.

- Van hogy azért szerintem, mert kihúzom a tápkábelt és átvált akkura,

de ha tápról vagy akkuról indul akkor nincs gond egy darabig,

aztán megint lekapcsol.

- Lekapcsolás után van hogy percekig nem engedi visszakapcsolni.

- A vinyót már formáztam és újra is telepítettem, de nem oldotta meg.

- Nem valószínű hogy túlmelegedés lenne a gond, mivel bár van hogy órákig megy, de van hogy egy éjszakás pihenés után indítva áll le.


Mi lehet a gond? Mi lehet a megoldás?


2015. febr. 22. 13:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Melós gépre nem rakok vissza olyan rendszer ami lyukasabb mint egy szita, főleg mert a Win7 eredeti, XP-t pedig sem venni nem akarok sem LOPNI.


+ biztosan nem ez a probléma, ugyanis az elmúlt közel 2 évben és 3 telepítésben sem mutatkozott meg a fent irt hiba, miközben Win7 és egy rövid ideig Win8 is volt rajta!


Maradjunk a témánál,

mely nem hoz a képbe felesleges oprendszer-cserét!

Köszönöm

2015. febr. 22. 20:11
 12/17 anonim ***** válasza:

Amit #10 mond az nagyon nagy butaság.

Semmi személyes de ez 100 sőt 1.000% hogy nem az operációs rendszer hibája!

Előbb jöhet számításba bármi más, főleg ha ilyen rég megy a winhéttel.

2015. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Már írtam hogy alaplap de mindegy és a win 7 sok neki


esetleg linux amit még ajánlhatok

2015. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

OFF

Látom itt mindenkinek win7 undora van de nem értem ha évek óta megy a gépén és neki sem gond hogy lassabb minek kell ezt a szarságot hajtogatni főleg ha tuningolta, de nekem ment már kisebb gépen is win7

[link] - a win7 alapkövetelményinek eleget tesz


ON

Nem szedted mostanában szét?

Elég zárlat vagy túlmelegedés gyanús, ha szétszedted nézd meg a processzornál a hűtést hogy rendesen van-e rajta a hűtőpaszta és a hűtőrács is, nekem volt már ilyesmi problémám

2015. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

# 14

Leszedtem a prociról a hűtőt, valóban meg volt sérülve az a szigetelés, nagyjából a problémák megjelenésével közel egyidősben volt egy alaposabb takarítás benne.


Megigazítottam a pasztát, elegyengettem rajta és visszaraktam a procira, azóta (második napja) nem produkálja a korábban említett tüneteket, szépen indul, nem áll le.


Még tesztelem pár napig, de már néztem a neten pasztát, ha továbbra is minden rendben lesz leszedem a régit és rakok rá újat.


Köszönöm az ötletet. :)

2015. febr. 24. 16:42
 16/17 anonim ***** válasza:
Ezért is jó ötlet először a hardveres hibákra gondolni. A Thinkpadok, ha van bennük 2 GB memória, gond nélkül futnak Windows7-el. A két magú Intel processzorral a 6 éves kis notebookon minden gond nélkül fut a Windows7 (a telepítőm valódi, de 64 bites, azt se bánta). Csak a védelemmel kellett vigyázni, Eset Smart Security sok volt neki, Avasttal nincs gondja.
2015. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Azóta is megy szépen :)
2015. márc. 1. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!