Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop ventilátor tisztítás...

Laptop ventilátor tisztítás után is nagyon hangos. Szervizbe el lehet vinni ventilátorcserére, ahol más típusú ventilátort raknak bele?

Figyelt kérdés

Egy netről rendelt Novatech laptopom van (szerintem ebből-abból lett összetákolva). Már úgy került hozzám, hogy feltűnően gyorsan melegedett, és a bekapcsolás után 2-3 perccel elkezdett hangosodni a ventilátor, de olyan hangerővel, mintha egy felszálló repülőgép lenne. Erről nem beszélt a srác, aki eladta nekem... Kitisztítottam, de nem segített rajta semmi. Megnéztem, a típusa Bi Sonic (utánakerestem neten, elvileg alapból nagyon hangos ez a típusú ventilátor). Lehet más típust is tenni a laptopba? Szervizben megcsinálják ezt nekem?


A laptop adatai:

Genuine Intel(R) CPU T2500 & 2.00 GHz (2 CPUs)

2040 MB RAM

DirectX 9.0c


többet sajnos nem mutat (nincs adat) a dxdiag...


2015. febr. 23. 00:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A ventilátor hangja az átmérőtől és a fordulatszámtól függ elsősorban. Rakathatsz bele olyat is, ami aranyból van, de amíg nagyobb nem lesz, addig sivítani fog. Ha a fordulatszámot csökkented, akkor halkabb lesz, de kevésbé hűt. Ezt lehet nagyobb és jobb hűtőbordával ellensúlyozni. Asztali gépben legalábbis, laptopba ugyanis aligha fér bele nagyobb. Esetleg valami jobb hővezető anyagból készült, nagyobb felületű (értsd: cakkozottabb, rácsosabb, bordázottabb stb.) bordát rakj/rakass alá, és akkor nem kell majd a ventilátornak annyit gürcölni.
2015. febr. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet beletenni másikat, másik fajtát is. Lehet ez eleve elég hangos volt, de el is kopnak, a kenőanyag is megadja magát és össze is koszolódik a tengely.
2015. febr. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:

A laptopokban a legtöbb alkatrész általában csak egyetlen típushoz, jobb esetben gyártmányhoz alkalmas. Nem a méretek, hanem a speciális kialakítás miatt. Mindennnek pont annyi helye van, ahova az oda tervezett alkatrész elfér.

Szóval hűtőből valószínűleg egy ugyanolyan darabot fogsz kapni, mint ami halálra idegesít.

2015. febr. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mint említettem, ez egy összetákolt masina. Én úgy láttam, hogy van ott még pár mm-nyi hely a ventilátor körül minden irányban. És nem hiszem, hogy nem gyártanak két ventilátort ugyanolyan méretben. Nincs szabványméretük?
2015. febr. 23. 07:33
 5/6 csacsi2 ***** válasza:
Nagy nyomású Levegővel lett tisztítva akkor a kewnőanyag ki lett fújva a csapágyból. Én is most hoztam haza szervízből és fogom a ventiket újra olajozni (asztali gép), mert 2x olyan hangos lett. Megoldás a venti csere lenne. Szabvány méretűek, többféle, egy szervízben tudnak hozzávalót rendelni.
2015. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hypno ***** válasza:

Nem a ventilátor méretével van a gond, mert szabványos méretűek, hanem a ventilátorház kialakításával és rögzítésével

Ha rákukkantasz ezekre [link] a képekre, akkor gondolom érthetővé válik a dolog.


Persze próba szerencse.

2015. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!