Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az IBM Lenovo ThinkPad,...

Az IBM Lenovo ThinkPad, haszált laptopokból, tényleg leginkább a T410 és a T510, tehát a 10-es széria nevezhető jónak, a 20-as szériával (pl. : T520) tényleg voltak, vannak gondok?

Figyelt kérdés

"T520-ról azt tudom elmondani, hogy láttam belőlük olyan, ami megrepedt, olyat, ami 10 másodpercnél tovább nem bírta aksiról."


"A céges T520-as (amit még jól lehetett használni) bemondta az unalmast, ezt kaptam cserébe."


A T510-esről nem ír ilyet, hogy elromlott volna, ill. le van fotózva, mert gondolom, még megy neki.


forrás: [link]


A fenti cikk alatti kommentekben.:

A T420-ról.:

"Nekem egy T420-am van, amit úgy vettem, hogy a bal alsó sarkában meg volt repedve a káva. Gondolt egyet és mostmár a jobb felső sarkában is megrepedt. Egyik nap raktam el a laptopot a hátizsákba, DVD olvasóval lefelé, majd gondolt egyet a DVD író, és 3 méter magasból kihullott spontán a betonra (mivel pont DVD-vel lefelé tartottam élére állítva a gépet, elrakás előtt).. Szerintem rég nem az a minőség és hozzáállás mint régen volt. Volt egy X31-em, az még össze volt rakva. Meg az összes régi kb. Ezek meg maguktól repednek, esnek szét, olcsó újrafröccsentett gagyi műanyagból.. De legalább ez is 2nd gen i5."


"T400, T410, T420, T430, T500, T510, T520


Teljesen egyet értek. A felsorolt notikat használtam huzamosabb ideig. Nos sajnos biztosan ki lehet jelenteni hogy a régi minőségi Think Pad T széria a már közel sem a régi. Amit még elfogadhatónak tartok az max a 10-es széria.(T510, T410)És nem csak bill rendezés lett más, mert ugye mindent meglehet szokni,bár én sem értem miért kellett a jót, rosszra cserélni. Az anyag használat drasztikusan leromlott a T420,és T520 esetében. És a hő elvezető nyílás is kisebb lett. T430 nál pedig már jelentkezik a legnagyobb baj is ami notiknál lehet. Nem jó a hűtése. A touch pad is nagyon melegszik. Hová lett a legendásan jó hűtés? A bill meg valami katasztrófa,semmivel sem különb mint az othhoni felhasználásra szánt 100 000Ft notiknál. Csak ugya háromszor annyiért. Nem értem mit csinál a Lenovó? Minért ad ugyan azon az áron sokkal rosszabb gépeket.Ezt az ár versenyre sem lehet fogni,mert ugya a ThinPadek ma sem olcsók, csak sajnos rosszabb minőségüek. Ezért végül Dell latitude lett,mert a Dell az új szériáknál sem rontott a minőségen. Csak ugy mint a Ellitebok és Life book sem."



2015. febr. 23. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez azért elég kevés számú negatív vélemény az általánosításhoz. A 420/520-asokig teljesen rendben vannak. A 430/530-asoktól már tényleg lejjebb adtak a minőségből. Ha jó használt gépet akarsz a 410/510, 420/520-asokat nyugodtan választhatod.
2015. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!