Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ubuntu 14. 04-ben hogyan...

HavanHUN kérdése:

Ubuntu 14. 04-ben hogyan lehet a videókártya illesztőprogramját frissíteni?

Figyelt kérdés

Kéne, mert csak 640x480 felbontást engedélyez és gyakorlatilag alig fér ki valami, amúgy a képernyőméret 1280x800 :/

Asus laptopról van szó.

videókártya: ELVILEG SiS Mirage 3 Graphics, de azt írja Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 3.5, 128 bits)

memória: 2GB

processzor: Intel® Celeron(R) D CPU 220 @ 1.20GHz

rendszer: Ubuntu 14.04 LTS 64bit


UI: amit találtam "xrandr" commandokat valahogy nem működnek, mindig azt írja "xrandr: Failed to get size of gamma for output default"

Várom a válaszokat!


2015. febr. 24. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
hát én ebből nem szedtem sokat ki(videókártya), sokkal jobb lenne ha a laptopod pontos típusát írnád le(alján szokott elvileg rá írva lenni)
2015. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valami drivert kéne feltenni, nem frissíteni. Google keresés arra, hogy "linux sis mirage" többféle, bár nem triviális megoldást kidobott. Keress rá, hadd ne másoljam be őket.
2015. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem privát chat oldal, és gondolom nem állami titok:


Asus x58c Notebook PC

2015. febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!