Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet összekötni 2...

Tibi9116 kérdése:

Hogyan lehet összekötni 2 számítógépet Tp-link router vagy sima internet kábel segitségével? A rendszerek windows 7 és windows 8.

Figyelt kérdés
A HDD-t nem akarom át rakni! viszont majdnem 200 giga adatot kellene át raknom. A win 8as gép nem az enyém, igy nem szedhetem szét. Csak átmásolni kapom kölcsön.

2015. febr. 25. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem rossz szándékból kérdezem, de ha nem tudod, hogyan kell összekötni két gépet, akkor hogy a francba akarsz egyikről másikra adatot másolni?


Amúgy simán rá kell dugni a két gépet a routerre, majd megosztást csinálni a másolandó mappára, vagy meghajtóra, illetve az engedélyeket beállítani hozzá. De szerintem jobb, ha át van rakva a vinyó, mert sokkal gyorsabb az olvasási sebesség, ami 200Gb-nál már nem mellékes.

2015. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mint már le írtam, csak az egyik gép az enyém. Szóval nem szedhetem szét! Továbbá mivel telepítés stb megy, de gépek összekötését még nem csináltam gondoltam biztosra megyek és megtudakolom olyantól aki ért hozzá jól. Attól, hogy nem tudom ha elmagyarázzák simán megcsinálom. Másolni a hülye is tud ha már össze van kötve. Azt nem tudtam, hogy a router igényel e további beállítást, vagy kereszt kábel szükséges hozzá okvetlen egyszerű kábel helyett. Azért kösz szépen.
2015. febr. 25. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
2015. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha nem akarsz sokat macerázni az a legegyszerűbb ha veszel egy 1Tb-os külső vinyót rámásolof a HDD tartalmát és ha a másik gépre ráraktad már csak annyi a dolgod hogy jobb katt a gépen az ikonjára és formázás. (r engeteg időt spórolhatsz vele és a végén marad egy 1Tb-os winyód amit bármire használhatsz pl: filmek játékok programok tárolása.
2016. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!