Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hozzáértő tanácsát meghallgatn...

Hozzáértő tanácsát meghallgatnám, miként orvosolható a probléma, egy laikus számára? Garancia persze már nincs rajta, így vagy megoldom, vagy meggyújtom.

Figyelt kérdés
Kitakarítottam a gépet, és ez lett a vég: cpu fan error.(P8 H61-M LX3,R2.0 series.)

2015. febr. 25. 20:15
 1/8 Lajtai László ***** válasza:
Pörög a cpu hűtő, ha bekapcsolod a gépet? és a hűtő kábele rendesen csatlakozik az alaplapra?
2015. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem dugtad vissza a ventilátort az alaplapra.
2015. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden a helyén van,többször ellenőriztem. Kiporoltam,és azóta megörült. Venti elindul egy pillanatra majd leáll,(proci,táp)egyszerre és újra,és újra.Míg meg nem unom. De gondol egyet és egy cpu fan error hibaüzenet után, f 1 és boot. Vagy az sem,mikor milyen kedve van. Cd meghajtó,hol jó,hol nem, vinyok közt van h nem tud különbséget tenni,össze vissza bootolna. Van baj nem kevés :(
2015. febr. 26. 09:55
 4/8 Lajtai László ***** válasza:
100%
Áramtalanítás után húzz le mindent a gépről ami nem fontos. Vinyok, Optka, másik ventik. Vedd ki az alaplapból az elemet 10 percig, utána rakd vissza és próbáld újra elindítani.
2015. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szintén kipróbáltam. Annyit értem el vele hogy elfelejtette a dátumot és az időt,maga a jelenség ugyan úgy fenn áll. Ami bosszantó lemezről még újra sem tudtam telepíteni, vagy a meghajtó a rossz vagy én már nem tudom, kipróbáltam másik lemezmeghajtóval,azt felismeri,majd telepitésnél meg leáll.Agyrém
2015. febr. 27. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Az alaplapod kiszedted a helyéről?

[link]

2015. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben az a legvalószínűbb, hogy bár visszadugtad, de menet közben sérült a kábel, és kontakthibás. Próbáld ki másik hűtővel.
2015. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

szerintem a hűtőventillátor (vagy kábele) zárlatos lett. Csak mert az a jelenség hogy az összes venti (proci/táp) egyszerre leáll az zárlatra utal!

szedd szért és tedd úrra össze, cseréld ki a kábeleket, (ehez jó lenne műszeres bemérés) és tisztogasd meg az érintkezőket is.

2015. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!