Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kihasználja e a processzorom...

Kihasználja e a processzorom a VGA-t? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán beszélgettem egy ismerősömmel, és ő mondta a következőt:

Egy AMD FX8120-as processzor nem tudja kihasználni az R9 290-es VGA-t vagy a GTX970-et. Ez valóban igaz, vagy ez alatt mit kell érteni? Hozzáteszem, hogy maximális felbontásom 1280x1024.

Áprilisban terveznék VGA vásárlást, valami komolyat, de ha valóban "nem tudom kihasználni" a VGA-t akkor lehet felesleges ennyiért vennem.

Gépkonfigom a következő, ha ez számít külön valamennyire:

Proci: AMD FX8120

Alaplap: ASUS M5A97

VGA (jelenlegi): HD7850 OOC

RAM: DDR3 16GB

Táp: 750W


GTAV-höz akarok majd amúgy VGA-t beszerezni, csak most kicsit megijlyedtem ettől a beszólásától. Sok hülyeséget tudott mondani már az életben, így gondoltam megkérdezném tőletek is, hogy mi a véleményetek erről.


Köszönöm a segítségeteket és a tanácsaitokat, további szép estét!:)



2015. febr. 25. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél bele i5-öt. az AMD procikba sok az fpsdrop
2015. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a kihasználás alatt gondolom kihajtást értett...de mind1,szerintem ki kellene hogy hajtsa.fx 8120 egy i5-tel hasonlítható össze teljesítményileg..azt hiszem.
2015. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem is hajtja ki, az csak annyiban fog megnyilvánulni, hogy a kártya nem lesz képes kihasználni a maximális erejét.
2015. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"fx8120 egy i5tel hasonlithato ossze" , csak nem mindegy melyikkel, anno mikor megjelent az i5 2500-al mertek ossze, ha jol emlekszem 15%al volt erosebb a 8120.

esetleg ha eladnad a mostani procit+lapot akkor vegyel egy b85os lapot meg egy i5-os proci (akar hasznaltat is), vga-nak meg mehet utanna "akarmi".

2015. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A negyedik generációsokra gondoltam!
2015. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 4. generációsok meg 2x körbeverik azt az FX-et.....

Kicsit használd már a következtető képességed.

2015. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!