Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Internet probléma. Mit tegyek?

Internet probléma. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy Acer Aspire 5750ZG-B953G50MN típusú laptomom, amit nemrég újraraktam, mert elszemetelődőtt. Eddig 64 bites windows 7 volt rajta, most 32 bites került rá. A gond az, hogy azóta elfelejtette, hogy van benne wifi adapter. Sok sok drivert próbáltam, de egyik se működött... Aztán kipróbáltam egy usb adaptert is, azzal látta a wifinket, de mikor csatlakozni akartam azt mondta hogy nem sikerült kapcsolódni... Mit kéne tennem? Rakja megint újra de most 64 bites rendszert rakjak rá vagy mi?

2015. febr. 26. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

"Sok sok drivert próbáltam, de egyik se működött..."


Itt baj. Nem találomra kell drivereket telepíteni. Ami az Acer honlapján fent van az adott géptípus adott wifi adapteréhez, azt kell használni, és működni is fog.

2015. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
többet is próbáltam onnan, linkelnéd hogy szerinted melyik jó? természetesen nem találomra próbálgattam különféle drivereket...
2015. febr. 26. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


1. Itt válaszd ki a típust (Notebook -> Aspire -> 5750ZG)

2. A driver lista legalján van 3 féle WLAN driver

3. Ezekből telepítsd azt (és csak azt), amelyik a te példányodban van.

2015. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és azt honnan tudom, hogy melyik van az én példányomban?
2015. febr. 26. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó esetben tudod, hisz te vetted. Alternatíva a a második tagra(B953...) keresve az adott típus specifikációját megkeresni. (Ez fáradságos lehet.)


Emellett csinálhatod azt (én így tennék), hogy megnézed az adott eszköz hardverazonosítóját az eszközkezelőben, és az alapján meg lehet mondani, mert benne van a gyártó kódja. (Sőt, jó esetben a mac címében is, bár ez csak szokás, nem kötelező jellegű.)

2015. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!