Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptopbelső a jobb...

Melyik laptopbelső a jobb konstrukció?

Figyelt kérdés

A konstrukció: [link]


B konstrukció: [link]


Direkt nem árulom el, hogy melyik két gyártó mely két laptopjáról van szó (a kép alapján úgyis rá lehet jönni, de nem ez a kérdés).


Kíváncsi vagyok a véleményekre!

Minden véleményt és indoklást köszönök, minden választ felpontozok!



2015. febr. 26. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból? A Lenovo megoldása nehezebben szerelhető és talán a hőt is nehezebben ereszti ki, de a mechanikai behatások ellen jól véd. A Fujitsu fordítva.
2015. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem azért a két forintért de a linkben benne van a lenovo neve, a képen meg ott a gyártó :D én lenovora szavazok
2015. febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem a Lenovo IdeaPad G510 (A) megoldása kicsit csúnyábbnak tűnik első ránézésre, rendezetlenebbnek és anyagminőségében is rosszabnak látom.


A Lenovo esetében a CPU hűtő fedél mechanikailag még két ponton kapcsolódik a ventillátorhoz, ez a rezonanciát és esetleges vibrációkat átvezeti a három ponton felfogott CPU hűtő fedélre. Nem tudom, hogy ez jó-e.

Továbbá a ventillátor kábelei közvetlenül a CPU hűtő fedéllel termikusan kapcsolatban lévő fém fül mellett futnak, szinte össze is érhetnek (a hő, pedig nem tudom, hogy jót tesz-e nekik, de ha a 80-90 Celsius fokon, a CPU burkolathoz hozzá-hozzá érő, máskor ütődő venti vezeték vékony szigetelése megsérül, akkor egyik hiba generálja a másikat..., ördögi kör...), a Lenovoban vannak rögzítetlen kábelek. Valahogy kuszábbnak tűnik.


Ugyanakkor igen. lehetséges, hogy a Lenovo merevebb mechanikailag. Ugyan nem láttszik, de a Lenovo esetében úgy láttam nem csavarozott, hanem pöckök által tartott fedél van. A Fujitsu lifebook A544 esetében, pedig egy sok helyen csavarozott fedél.


A Lenovo ventillátora nekem komolyabbank tűnik.


Bár nem tudom, mert a Fujitsu-é pedig fém borítású, ami vezeti a hőt.


A Fujitsu esetében a hőcsőnek a venti és a hűtőlamellák közé való bekötése tűnik furcsának. Egy alufólia ragasztócsík tömíti és veuezi rá a levegőt a lamellákra.

Kérdés ennek belő oladla ragasztós és így teleragad porral igen gyorsan (Mindenesetre láttszik, hogy rá van ragasztva a lamellákra, amelyek átütnek rajta.)?


A Fujitsu-ban távol van a HDD és a CPU, amíg a Lenovoban igen közel, így a venti és a HDD, a két forgó alkatrész közelebb kerül a Lenovoban.


A Fujitsuban a CPU körül egy elég nagy szabad légtér van, amíg a Lenovoban a CPU körül viszonylag zsúfoltságot látunk.


Az Aspire laptop, amit most használok 8. éve a Fujitsu-hoz hasonlít abban, hogy nagy légtér van a CPU körül és a ventitől a lehető legtávolabb van a HDD.


A Fujitsu-ban négy, a Lenovoban három csavar rögzíti a CPU foglalatot.


A Lenovo lefestette feketére, a Fujitsu nem a foglalat felőli réz hővezetőket (Az általam használt Acer Aspire-ben le van festve.).

(A fekete színű test erősebben sugározza ki a hőt, amíg a csillogó visszaveri és kissebb mértékben sugározza ki.)


Ugyanakkor a Lenovo 3,4 cm magas (ez szerintem extrémnek számít már, de jó szellőzést okoz), amíg a Fujitsu 3,09 cm magas (az Acer, amit most használok, kb. 2,8 cm magas).


Egy laptophűtő teszt végén megjegyezték, ha felemeljük a laptopunkat pár centire a földről, jóval megnő a hűtésünk hatákonysága!


A Lenovoban a venti környékén kapott az alaplap egy plussz védőborítást, ezt a Fujitsuban nem látom.


Esetleg, ha valakinek van szakszerű észrevétele (nem olyan laikus, mint az enyém), az érdekelne!

2015. febr. 27. 00:33
 4/6 BM-Striker ***** válasza:

Fujitsu-nál hőcső nem ér többi alkatrészhez, és processzoron rézborda van.


Fujitsu jobbnak tűnik hűtésileg.

2015. febr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem felesleges ezt ennyire túlbonyolítani. Elolvasol egy-két tesztet, aztán kiderül hogy például melyiknek jobb a hűtése. Elég ha valamelyikük spórol a hűtőpasztán, és akkor hiába festi az egyik feketére, meg csinálja vastagabbra a laptopot..

Amúgy meg nem értem hogy mi a jó abban, ha az egész foglalat fekete. Ugyan fogalmam sincs mennyit számít ez a hűtésnél, de szerintem pont a hő kivezetése lenne a lényeg, nem pedig az, hogy már belül elkezdje kisugározni.


Egyébként ha ezek közül valamelyiket szeretnéd megvenni, szerintem nagyon egyszerű a döntés: a Fujitsu garanciális szervizelése korrekt és gyors, a Lenovo-nál pedig egyáltalán nem korrekt, és hónapokban mérhető. És a Fujitsu összességében egyáltalán nem rosszabb minőségű, mint más belépőkategóriás laptopok, sőt.

2015. febr. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4.: Én sem értem a fekete festést, ezzel megnövelik a hő kisugárzást a többi belső alkatrész felé. Nem sok laptopbelsőt néztem eddig, de a mostani laptopomban is feketére festették.


Elolvastam a teszteket, a fenti képek linkjei is a teszt leírásokból származnak. Mégis, úgy döntöttem, hogy keresek 1-1 olyan képet is, ahol mindkét esetben a laptopbelső is látszik és összehasonlítom.


Mert van egy olyan mondás a technológiában, hogy ami rosszul néz ki, az jó eséllyel rossz is.


Én is a Fujitsu Lifebook A544 mellett döntenék. Remélem hoznak még Magyarországra és a Lenovo IdeaPad G510 árkategóriájában adják továbbra is, tehát kb. bruttó 126 000 Ft-ért be tudok szerezni egy alap modellt.


A Fujitsu értékesítési hálózata számomra kicsit fura (sok-sok hivatalos viszonteladó, évek óta nem frissített honlapokkal és releváns nagy és kis ker. árlisták nélkül)...

2015. febr. 28. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!