Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől veszíti el a bios a...

Mitől veszíti el a bios a beállításait?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tagnap megráztam a gépem egy kicsit mert az egyik ventillátor cicergett.

A biosban beállított cpu tuning egyből megszünt és visszaállt az eredeti beállításokra.

Beléptem a biosba, de a beállítások ugyan úgy voltak, ahogy beállítottam a magasabb értékeket stb... f10 save, újraindítás betöltött a tuningolt beállításokon kb 2 perc múlva megint visszaesett az alapértelmezettre.

Csináltam egy bios resetet, megint beállítgattam a dolgokat, ezután már jó lett.


Mitől veszti el a beállításokat, vagy miért nem veszi figyelembe?

Nem ez volt az első eset.

Múltkor is szétszedtem a gépet, mert csatlakoztattam egy ventillátorszabályzót és mikor visszadugtam, bekapcsoltam már nem a beállított értékeken működött.

Én elem merülésre tippeltem, vettem is egy újat de nem oldódott meg a gond, tehát ha áramtalanítom, akkor resetelődik. Érintkezési gond lehet az elemnél? Néztem de úgy láttam hogy rendesen elérik az érzékelők az elemet.

(a lap egyébként egy ASUS M5A97 EVO R2.0)

Mire tippeltek?


Köszi!



2015. febr. 27. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a terhelés miatt állítja vissza, lehet kiráztad a lelket belőle. A táp és a proci,vga az milyen?
2015. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez a gépem:

[link]

2015. febr. 27. 12:31
 3/8 A kérdező kommentje:
A cpu 4500 MHz-re van húzva, de nem gyári hűtővel.
2015. febr. 27. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Elemcserét próbáltál már?

Esetleg csinálj egy BIOS frissítést, az többnyire segíteni szokott minden bajon.

2015. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hypno ***** válasza:
Sok a tuning a processzorodnak. Vedd vissza kicsit.
2015. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezek a beállítások, de nem 5 csak 4,5 GHz-en.

https://www.youtube.com/watch?v=gb1QDpRnOvw

2015. febr. 27. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicsi az a táp, ugyan ilyenem van csak fx8350-el, chieftec 500W táppal csak alulfeszelve indult el, ha húzod a procit akkor kb egy szintre kerülünk. Szóval így legalább kéne egy 600Wos táp.
2015. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!!
2015. febr. 27. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!