Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet-e még IDE csatlakozós...

Lehet-e még IDE csatlakozós DVD írót kapni újonnan?

Figyelt kérdés

Kb 10 év után beadta a kulcsot és már a legtöbb CD lemezt (telepítő lemezek és nyomtató és webkamera driverek) és a legtöbb legalább 3-4 éve írott DVD-ket nem hajlandó beolvasni. Szét szedtem, hogy fültisztító pálcával szárazon megpucoljam a lézerfejet, de semmi változás. IDE-SATA átalakítós megoldással nem élnék, mert néhány fórumot elolvastam, hogy nem működik a SATA-s író és ha működik is probléma van vele.


Régi gépem van Asus P4-P800-VM alaplapos.



2015. márc. 1. 12:30
 1/4 Tengor ***** válasza:
55%

Drivereket netről szedd le, ne lemezekről!

Egy USB-s meghajtóval lehet, hogy jobban járnál. Az USB talán tovább húzza, mint a géped fogja még.

2015. márc. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a lemezek haltak be és nem az íród.


Én jártam már így hogy néhány lemezt nem bírtam beolvasni így vettem egy IDE- csatlakozású írót, mert akkor még lehetett kapni és azzal sem működtek a lemezeim többsége, akkor visszavittem a boltba ott mondta a srác hogy elképzelhető hogy a lemezek haltak be az állásba, persze íz írott lemezek. Akkor adott a srác egy másikat hogy próbáljam azzal, ha azzal sem megy akkor vigyem be a lemezeket és ő majd megnézni egy "ipari" olvasóval amivel többnyire adatmentést vagy átmásolást szoktak csinálni, azzal sem vitte igazán bár a srác valamit megtudott menteni a képeimből mert azok voltak a legfontosabbak. Szerencsére nem fizettem rá sokat, de lényegében azt mondta hogy az olvasókat kb 5-7 évre tervezik és évente legalább 2 szer érdemes kiporolni tisztítófejes DVD lemezzel amibe van igazság mert van is nekem otthon és az asztali DVD lejátszómat azzal mindig átpucolom ha már régen használtam és érdekes módon hogy már lassan 10 éves még mindig kifogástalanul működik annak ellenére hogy egy bóvli kínai olcsó fosként vettem. Sokszor a DVD lemezek felejtik el az adatot általában az okuk a gyors írás vagy a rossz minőségük végett van. Én amióta Szlovákiából veszem a lemezeimet fele annyiért ugyan de minőségibbet azóta a filmeket meg a játékokat még mindig szépen tárolja, de nagyban függ a kiírás gyorsaságától mert a legkisebb írási sebességgel égeti rá rendesen az adatot.

2015. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van még aki DVD-t írogat, amikor 15ért 1Tb vinyók vannak??? Nem semmi...
2015. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SimkoL ***** válasza:

Azon a lapon az 'írás' szerint van két SATA csatlakozó.

[link]

2015. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!