Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van? Bekapcsolás után...

Molotow kérdése:

Miért van? Bekapcsolás után elsötétül a monitor?

Figyelt kérdés
Gépcserém volt, régi gépet levittem muternak,bekötöttem és windows töltés után elsötétül a monitor. Régi dobozmonitor, Vga-ba van dugva. Bios, mindent látok, csak mikor felállna az asztal egyszerűen elsötétül, a led pedig zöldről pirosra vált mint ha altatnám. Mi lehet a gond? Jól van minden összedugva. Lehetséges hogy a felbontást nem bírja és ezért sötétül el automatikusan? Köszi a válaszokat.!
2015. márc. 3. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

-a régi dobozmonitornak mekkora a felbontása és hány Herz-n?

-a lecserélt gépeden mekkora felbontás volt beállítva és hány Herz-en?

2015. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem VGA-val van gond.

Túl melegedés vagy inkompatibilis driver. Vagy egyszerre mind2.

2015. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Utolsó ülj le egyes.

milyen rendszer van rajta? Ha xp vagy win 7 akkor bekapcsoláskor nyomogasd az f8-at bejön a speciális rendszerindítás képernyő ott válaszd a vga módot az leveszi a felbontást 640x480-ra bebootol utána állítsd be a felbontást olyan értékre amit a monitor elbír utána jó lesz.

2015. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

kedves második:

"bekötöttem és windows töltés után elsötétül a monitor."

-tehát mutatja a gép a POST folyamatát és a bios-t is, a Windows loading logó-t is. Ezek a folyamatok 800x600 -60HZ felbontáson jelennek meg. Utána jelentkezik a képhiba mikor a monitor átvált a Windows Vezérlőpultjában beállított méretre...

2015. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1680x1050es volt 60hz-n. a régi monitor nem tudom mennyit bír el, de ennyit tuti nem. 60hzt viszont szerintem igen.

Monitoron levő menüt megnyomtam ott azt irta 640x480. Szerintem ez lesz a gond hogy nem támogatja. Viszont akkor arra mi a megoldás? Biosból nem találtam ilyesmi beállítást. A videókártyával és a konfiggal nincs gond mert fennt évekig működött minden hiba nélkül. Az egyetlen változás most csak a monitor volt.

2015. márc. 3. 17:58
 6/15 A kérdező kommentje:
értem köszi, megpróbálom rojtosra nyomogatni az ujjam :) pill és ittvagyok köszi a válaszokat jól sejtettem hogy ez lesz a hiba :D
2015. márc. 3. 18:00
 7/15 anonim ***** válasza:
Aha aha csak éppen egy rossz VGA driver is okozhatja. A régebbi vga-k meg képesek voltak erre mikor a gpu-k túl melegedtek. Nekem is volt mivel riva-val emeletem gpu órajelet a windows betöltött riva indult monitor kapcsolt ki… és órajelt driverben is lehet emelni, kedves nem tom hanyadik.
2015. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja és ha a felbontással lenne baj akkor a monitor üzenne, hogy "out of range" stb.
2015. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"1680x1050es volt 60hz-n"

-igen de ez a mostani monitorod ami lapos

-a dobozmonitor pedig lehet 15,17,19 colos.

Ezeknél 15 colnál 800x600, 17 colnál 1024x768, 19 colnál 1280x1024 pixelt érdemes állítani. Lehet feljebb is menni de akkor a Herz-et kell lejjebb venni. Viszont ha a felbontást csökkented a Herz-et növelheted. Ilyenek voltak a régi dobozmonitorok. Nekem régen volt egy 17 colos monitorom annál maximum 1024 x 768 felbontás ment 100HZ-en, de ment az 1280 x 1024 is de az csak 60Hz-en. Feljebb is állíthattam mert a Windows engedte volna, de a monitor nem bírta, így hát lekapcsolt...

2015. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
kedves 41%-os elcsendesednél végre?
2015. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!