Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplapom ASUS P5KPL-AM...

W_Gyuri kérdése:

Az alaplapom ASUS P5KPL-AM EPU. Egy Sapphire Radeon R7 240 1GB DDR3 WITH BOOST videókártyát akarok bele venni, aminek a Csatlakozó típusa: PCI-E 3. 0 Támogatja az alaplapom ezt a vga-t?

Figyelt kérdés

2015. márc. 3. 23:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Na figyelj! :D

Ez bonyolúltabb. Nem találtam hírtelen infót hogy a 16x pcie sín hanyas verzió. Neked kellene tudni, kézikönyv?

Azomban egy dologra figyelj!

Ha a 16x Pcie csak 1.0, nem fogod tudni használni ezt a VGA-t megfelelően. Beleférni belefér, de az 1.0 kevesebb áramot tudd leadni a sínből. Jelen esetben ez azért cink mert egy r7 240-en nincs táp csatlakozó. Ilyenkor az van, hogy bármilyen kis 3D-s telejesítmény éri a kártyád azzonnal szarrá laggolja magát. Nem tudd felvenni megfelelő energiát. Sokan tévhitben élnek hogy ez a kártya csak 30W-ot eszik. Ez valamilyen szinten igaz, de csak üres járatban, Windowsban. Ha játszol 75-80W lesz.

Ha pciex 2.0 van rajta már nyert ügyed van. Mert a 3.0 és a 2.0 között már nincs ilyen különbség.

Whit Boost, akkor feltételezem Zafír kártya. Na már most az a baj, hogy ez a GDDR3 ez lassú. Saphire pont gyárt GDDR5-ből is ilyet csak az 1GB-os. Hiába kevesebb memória van rajta sokkal gyorsabb kártya mint mondjuk egy 2-3GB DDR3-mas R7 240. Úgyhogy ha módod van rá és játszani akarsz pl farcy 3,GTA 4 és társaival akkor a Sharpihe R7 240 1GB GDDR5 128Bitet válsztod. Ezen a memória 73GB/s-on szaladgál.

2015. márc. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1.0-ás.


Próbáld ki.

2015. márc. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez a lap pciex 1.0-ás és próbálja ki? :D

Pont most írtam mi van ilyenkor, elolvastad?

Felőlem megveheti, bele teheti majd max igazolja amit írtam. Nem hasra ütés szerűen írtam ezeket. Ez személyes tapasztalat volt ismerős gépében.

2015. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

TDP az a felvett maximális teljesítményt jelenti. Ami itt 30W. Nem tudom, mennyit tud felvenni az 1.0-ból, de gyanítom, ennek a kártyának elég.

A többi jónak tűnik amit írtál.

Ha a kérdező megvette, majd megírja a tapasztalatot.

2015. márc. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Egy 1.0-s x16-os pci-e sín elég egy r9 280x-nek is, afelett már 1-2%-os teljesítménybeli különbség megjelenhet. Menni fog és nem lesz semmi baja.
2015. márc. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezt azért kétlem, hogy a sínből felveszi a 250W-ot. Külön tápcsatlakozókkal mehet is akár.
2015. márc. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Na erre én kiváncs leszek. :) Am az R9-en van táp csati. A fogyasztás meg az R7 240 nél még az etedeti zafír dobozon is 75W TDP írva. :) Szóval ennyit a maxiumokról.

De ha hnap egy kicsit kutakodok még a kérdések itt és a PC fórumon is meglehetőek. :) Sőt még diagram is az adia 64 gpu fesz ugrások is.

Bármilyen 3D számítás igényes feladatnál 1-2 FPS volt.

Eleve több séma van R7-nél is és nyugodt szívvel állíthatom hogy ez így van. De én nem szívesen dobnék ki 20 ezer forintot egy olyan VGA-ra amin csak facebook-ozni lehetlesz csak. :) Akkor az ismerősöm is így volt vele, azt hitte a kártya rossz. Majd jött a csere kártya. Az is ugyan ezt csinálta. Elhozta nálam, itt 3.0 szépen működött. Ugyh tépte a haját mikor muszáj volt eladnia 10K-ért mert ennyiért tudta elpasszolni csak. :)

2015. márc. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mire bepötyögöm tabbal addigra írsz.

Azt most amúgy fontos kikötni, hogy GDDR5-ös R7 240-rõl volt szó! Bár nem hiszem, hogy lenne TDP különbség gyártón és típuson belül, ha csak a memóriák különböznek.

2015. márc. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amit még érdemes megemlíteni, hogy ez az ismerős egy 9400GT-t akart lecserélni ami tökéletesen ment neki! Annak a TDP-je 50W. Szóval a 75W a zafír doboz szetint is helytálló! Mostmár elhiszed?
2015. márc. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nézz utána nem-e kevered a 30W-ot mással, mert mindenhol ezt írják.
2015. márc. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!