Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 920-ról megéri i7 2600-ra...

I7 920-ról megéri i7 2600-ra váltani mekkora a különbség az első és a második generáció között és mit jelent az, hogy Sandy Bridge (mivel azt hallom, hogy ettől a Sandy Bridge-től erős az i7 2600)?

Figyelt kérdés

Azt tudom ,hogy a Sandy Bridge egy michroarchitectúra de tulajdonképpen azt szeretném megtudni ,hogy mi is ez valójában mi ennek a feladata azt tudom ,hogy pl a caches-nek meg az órajelnek meg a magoknak mi de ennek nem tudom például mitől fontosabb ez mint a magasabb órajel?


Ugyanannyi mag ugyanannyi szál kicsit kisebb órajel amit tulajdonképpen kis tuninggal ugyanott van ugyanolyan Turbo Boost technológia mind2 i7 mi akkor a különbség? Ez az egy szó ,hogy Sandy Bridge emiatt fognak jobban futni a programok és a játékok? Ráadásul ez csak egy processzor generáció a Sandy Bridge és az Ivy Bridge között miért nincs ekkora különbség


2015. márc. 9. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:

A Sandy Bridge csak egy fantázianév,a sorozat neve.


Ahogy az i7-3770 Ivy Bridge,az i7-4770 meg Haswell.


Mennyiért vennéd a procit,és hozzá a lapot?

2015. márc. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ismerősöm megválik tőle így nekem adná 50k-ért a procit meg a lapot együttvéve a lap az valami ASUS vagy ASrock "A" betűs az tuti de annyira nem jegyeztem meg DDR3 ramjaim meg már vannak:) ugyhogy az nem kell
2015. márc. 9. 23:36
 3/7 A kérdező kommentje:
sztem 50 ért simán megérné maga az i7 ujjonan 80k küröl van nem hogy még lappal 50 ért
2015. márc. 9. 23:38
 4/7 A kérdező kommentje:
A Haswell meg azt mondják annyival nem tud többet mint egy Sandy ehhez veszek még egy GTX 960 -at és kész is a GAMER GÉP
2015. márc. 9. 23:40
 5/7 anonim ***** válasza:
50-ért megéri lappal együtt.
2015. márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint 61% a teljesítménynövekedés, de ez nyilván nem minden műveletnél fog ugyanígy jelentkezni. A teljesítménynövekedés egy része pl. a bővített utasításkészletnek köszönhető, amit természetesen csak a proci megjelenése után kifejlesztett programok használhatnak ki.


Egyébként ha még nincs SSD-d, sokkal többet érsz ezzel a pénzzel, ha veszel egyet rajta.

2015. márc. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

60% messze nincs a kettő közt.

[link]


50-et megér egy i7+alaplap, ez nem kétséges. De azért nem lesz olyan egetrengető a különbség, szóval azt neked kell eldöntened, hogy megér-e annyi pénzt. Az is kérdés, hogy mire használod a gépet, és ahhoz milyen plusz dolgok vannak benne.

2015. márc. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!