Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 13-14"-es használt...

Milyen 13-14"-es használt notebookot vegyek jó minőségű FullHD vagy HD+ kijelzővel?

Figyelt kérdés

FullHD jobb lenne, de lehet HD+.

Kb 150000Ft-ot szánnék rá.


2015. márc. 10. 14:28
 1/5 hypno ***** válasza:

Nézz szét a Laptopsystem honlapján. Nekik jó cuccaik vannak.

Arra figyelj, hogy legalább 2. generációs "i" processzor legyen benne.

2015. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez már megtörtént, sajnos nem találtam semmi értelmest. Ha más se tud valami jót, akkor valószínűleg 8460p / 8470p lesz HD+ kijelzővel, de az sajnos egy kicsit visszalépés (kijelzőben).

Úgy látom a gyártók nagy része a negyedik generációnál kezdett észbe kapni, hogy elég gáz, hogy HD kijelzőket raknak a 3-400k-s üzleti laptopjaikba... Meg HD+-t, amire egy rossz szavam nem lenne, ha IPS lenne, vagy legalább egy jobb TN. De sajnos ezek nekem még drágák használtan is, meg nem is sokan akarják eladni őket.

2015. márc. 10. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:
13-14"-hoz felesleges FullHD felbontás. Ráadásul windows-al nem lehet jól beállítani az arányokat, túl kicsinek tűnnének az ikonok, stb. Ezért maradnak inkább az alacsonyabb felbontásnál.
2015. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És a gagyi minőségű kijelzőknél miért maradnak? :D


Ez igaz, hogy nem valami jó a DPI skálázás, de inkább szenvedek azzal, minthogy ne férjek el rendesen a kijelzőn, ha épp úgy adódik.

Igazából nekem egy HD+ kijelző is teljesen jó lenne, azért akarnék inkább FullHD-t, mert azok általában jobb minőségűek notiban, mint a kisebb felbontásúak.

2015. márc. 12. 23:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát gondolkozz el egy külső monitoron. Nem tudom mennyire kell a laptop munka, utazás miatt, de ha nem annyira akkor veszel egy 50ezres IPS FullHD monitort és problem solved.
2015. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!