Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nehéz felszerelni egy CPU hűtőt?

Nehéz felszerelni egy CPU hűtőt?

Figyelt kérdés
Most rendeltem egy Cooler Master Hyper 212 EVO hűtőt az FX-6300-as procimra, mivel a gyári nem sokat ér, illetve rendeltem hozzá egy Artic MX-4 hűtőpasztát. Mennyire könnyű/nehéz felszerelni a hűtőt úgy hogy még egyszer sem szedtem szét vagy raktam össze gépet?

2015. márc. 10. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Mintha legóznál körülbelül,egyszerű.
2015. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az egesz muveleten az alaplap kiszedese a legbonyolultabb

annyi mintha legoznal.

2015. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha kiskorú vagy, akkor ne nagyon állj neki. Az alaplapot nem biztos, hogy ki kell szedni, attól függ, hogy van-e rajt szerelőnyílás. Újabb házakban már van. A paszta felkenéséhez is kell egy kis tudás, nem mindegy, hogy hova nyomod és mennyit. Ha ki kell venni az alaplapot, azzal is vigyázni kell, ha rosszul rakod le, megkarcolódhatnak az áramkörök stb.

Összegezve, ha soha nem volt dolgod hasonlóval, akkor azt mondom, hogy ne állj neki.

2015. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én pedig azt mondom, hogy ha elmúltál 12 éves, nyugodtan nekiállhatsz. Nézz meg 1-2 leírást szakoldalakon/videót youtube-on. Igazán nem nagy ördöngösség, elsőre talán kicsit ijesztő, de hát mi nem az? :)
2015. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
17 vagyok :D
2015. márc. 11. 14:54
 6/7 anonim ***** válasza:
A régi paszta leszedéséhez lehet kapni két lötyit (leszedőt+tisztitót) készletben. Ezzel nagyon könnyen tökéletesen lejön, nélkülük viszont nem tudom hogy lehet leszedni.
2015. márc. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan hűtőm van. Azt hinné az ember, hogy idióta állóra csinálják de nem. Szívtam vele sokat, de én voltam nyomott.


Nézd meg a leírásban, hogy jól állítsd be, nekem sikerült fordítva felrakni (nem össze, hanem szét tartottak a végek). A gyári paszta is tökéletes, nem kell hozzá másik.


Amire még figyelj, hogy a kis műanyag bakon ne tépd meg a csavarokat, törik! És tedd is rá a szivacsot mert 1200-ön pörögve berezonál rendesen. Ha teheted pull-ra tedd a fan-t (eredetileg push), lehet nem fér be alá a RAM-od (persze ahogy szeretnéd). És mérd le, hogy befér-e baromi széles.


https://www.youtube.com/watch?v=n47WBQI31eE


Ez alapján csináltam. Ez LGA 1155, de az útmutatón rajta van az AM3+ beállítás.

2015. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!