Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nagyobb a ram frekvenciája...

Ha nagyobb a ram frekvenciája mint a processzor buszsebessége, akkor nem indul a gép?

Figyelt kérdés
MSI G41 combo p33 alaplapom van. Vettem bele egy Kingston DDR3/1333Mhz-es ramot és nem indul a gép vele. A processzorom E6400 (775) amelynek a buszsebessége 1066Mhz. Lehet hogy ez a baj?
2015. márc. 13. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát hivatalosan az 1333Mhz memória már OC-nek számít annál az alaplapnál. Egyébként magától leszokták ilyenkor venni az órajelet a lapok. Szóval legalább 1066Mhz-en elkellene indulnia. Csak a biosban legyen automatikusra állítva a memória órajel...
2015. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Automatikuson van. DDR2-es ram volt eddig benne és azzal megy is. Bios frissítést is csináltam, de hiába. Én is úgy gondoltam, hogy az alaplapnak kellene beállítania a frekvenciát.
2015. márc. 13. 10:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt van, hogy milyen memóriákkal teszteltek.

[link]


1333Mhz-essel sajnos nem próbálták. Lehet, hogy nagyon nem szereti az ilyen memóriát. Próbáld meg kicseréltetni.

2015. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Írd le nekem a memórián található széria számot, megnézem neked milyen frekvenciákon tud futni, de szerintem megy az 800 és 667MHz-n is a DDR3!

Én egy HyperX 2400MHz-t használtam szintén 1066MHz-n :) Sajnos amíg alaplapot vettem addig így futott...


Visszatérve, próbáld meg a BIOS frissítést, ingyen van és több processort fog támogatni, esetleg memóriákat, +gyorsaság esetleg merhető az Aida-ban.. sosem tudhatod :)

2015. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt már írtam hogy BIOS frissítést is csináltam... Én már tudom mi volt a baj. Amikor rendeltem az alaplapot, az oldalon csak a annyi volt írva, hogy 2db DDR2 és 2db DDR3 slot van rajta és hogy 8 Gb-ig bővíthető. Gondoltam most veszek bele egy 4Gb os DDR3-as ramot később ha több pénzem lesz még egyet mellé. Csak hogy Az alaplapban Intel G41-es chipset van ami DDR3-ból csak 4Gb-ot kezel és azt is csak megosztva, az az 2db 2Gb-ost lehet bele rakni. Jól megszívtam vele... De azt mondják nekem, hogy 4Gb ddr3-asból, felér 8Gb ddr2-vel.
2015. márc. 17. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia nem ér fel.. Egyedül ahol látod a különbséget az AIDA teszt lesz.. Praxban 8GB mindig jobb ha DDR2 is.
2015. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!