Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Van olyan HDD-t, amit 2...

Neo.stadler kérdése:

Üdv! Van olyan HDD-t, amit 2 eszköz is tud kezelni egy időben?

Figyelt kérdés

Adott egy hangrögzítő/lejátszó eszköz, ami usb-n kezel HDD-t. Ehhez az eszközhöz kellene csatlakoztatni egy akár mobilwinchestert, akát nas-t(ami szabvány mobilwinyóként meg tudja osztani a tartalmát fat32 formában), és ugyanennek a tárolónak csatlakoztatva kellene lenie egy számítógéphez is tetszőleges módon (hálózati meghajtó, usb, esata...), de feltétel, hogy egy időben mind2 eszköz tudja kezelni.


A rögzítő csak usb-n, és csak fat32-es winyót tud kezelni.

Valaki valamilyen ötlet? :)



2015. márc. 19. 12:05
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Mi a rögzítő típusa?

Valószínűleg egy NAS lenne a megoldás, de szerintem a rögzítő belső szoftvere lesz a gyenge láncszem, főleg ha valami egyszerű eszköz.


Egyébként mire kell a kétoldali hozzáférés, csak nem "élőben" akarsz hozzáférni a rögzített anyaghoz? Ezzel is lehetnek problémák.

2015. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A rögzítő egyszerű eszköznek nem éppen mondható, valójában egy ipad vezérlésű keverő, mégpedig egy Mackie DL32R, ami a 2 usb portjából csak az egyiken tud fogadni eszközt, a másikon hangkártyaként működik. Én is NAS-ra gondoltam első körben, de nem igazán találtam olyan darabot, ami nem csak usb bemenettel, de kimenettel is rendelkezik, és a használatához nem kell külön software.


A megoldás azért érdekelne, mert:

1 - a keverő tud a hozzá csatlakoztatott háttértárolóról zenét lejátszani, cd-t viszont nem, és ha kapok egy alapot fellépésre, jo lenne, ha a gyári ipad softwarrel el tudnám indítani a zenéket, aminek feltétele, hogy a winyóra tudjam egy az egyben másolni/grabbelni, és ne kelljen a lehuz, rámásol,viszadug, felismer körrel szenvedni, és esetleg még problémákba is ütközni. a külön lejátszó azért nem lenne jo opcio, mert a keverő vásárlásának egyik fő oka, hogy távvezérelhetőnek kell lennie (6 terem hangosítását intézi egyetlen közös studiobol, és onnan fellépőt lekeverni a PA bármilyen hallása nélkül kizárt)

2 - felvételkor szünetekkel van megszakítva egy egy konferencia, amikor a felvételek meg vannak állítva, és a kész darabok utómunkálatainak minet közbeni elkezdésével időt spórolnék, valamint esetlegesen hely megtakarítása miatt nem ártana a régebbi darabokat törölni is (bár egy 2-3 terrás vinyó esetében ez utóbbi indoktól el lehet tekinteni. :D )

Természetesen tudom, hogy a folyamatban lévő rögzítésekhez való hozzányúlás gondolata is felér egy harakirivel. :)


Elnézést, hogy kicsit hosszúra sikeredett a magyarázat, de telljes képet így tudtam csak adni. :)

2015. márc. 20. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!