Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a videóká...

Miért nem ismeri fel a videókártyát a gépem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy délelőtt levettem a gépem oldalát, és kivettem a videókártyát (természetesen finoman). Egy ecsettel finoman letörölgettem róla a port, majd megpróbáltam levenni a GPU hűtőjét, de nem sikerült, ezért ott is ecsettel megtisztogattam, majd visszatettem. Először nem akarta beadni a monitor a képet (A videókártya VIDEO részébe dugtam a kábelt), végül pedig az intengrált videókártyás részbe dugtam be, így most egy Intel GMA 3100 van a gépemben. Miért nem ismerte fel a videókártyát? Megoldható lenne az, hogy leszedek egy drivert a kártyához (8400gs), feltelepítem, majd átteszem a videókártya VIDEO részébe?

2015. márc. 21. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. ha a VGA kártya működik akkor attól függetlenül ad képet hogy a rendszer fölismeri-e vagy sem. milyen kártya ez pontosan? hogyan próbáltad eltávolítani a hűtőt?

Esetleg BIOS ban megpróbálhatod átállítani a kártyát hogy ez legyen az alapértelmezett és ne az integrált.

2015. márc. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi most látom a típusát.
2015. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Geforce 8400GS. Hát úgy, hogy a ventillátor részénél van ilyen kis plexi üveg szerű valamit, és megpróbáltam azt lepattinta, de nem jött le. Utána megfeszgedtem (gondolom nagyon nem kellet volna) az egész hűtő részét, de aztán feladatam, és visszatettem.
2015. márc. 21. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Nerm volt jó ötlet. mert csak egyféleképpen szabad leszedni. lehet lesarkaztad a GPU-t ahogy feszegetted.

Próbáld meg megmozgatni rajta a hűtőt. hogy ha gyárilag pasztázva van akkor az szétkenődjön rajta.

ha szilikonos akkor újra kell pasztázni mert ha egyszer fölszakítod öbbet nem vezeti majd a hőt.

De a BIOS ban nézd meg melyik kártya van beállítva alapértelmezettre ha azóta nem vetted ki a kártyát vedd ki és tedd vissza.

2015. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 lali.89 ***** válasza:
Szerintem visszaállt a bios beállítás, és így az alaplapi videokártyát vette elsődleges megjelenítőnek. Az ennyém is ilyen. A biosban állítsd át hogy a PCI-E legyen az elsődleges.
2015. márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És azt hogyan is kéne visszaállítani? Nem nagyon szoktam hozzányulni a BIOS beállításokhoz.
2015. márc. 22. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!