Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom jobban kímélni a...

Hogyan tudom jobban kímélni a tft monitort? Ha kikapcsolom arra a fél órára amig nem használom a gépet v úgy hagyom? Arra célzok, hogy lehet h a ki-be kapcsolgatás jobban árt mint ha folyamatosan menne?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:

minden elektromos berendezésnek árt a ki, de leginkább a bekapcsolás.

ha megfigyeled, az égők is leggyakrabban a bekapcsols pillanatában mennek tönkre - a miértjébe most nem megyek bele.

a tft (lcd) monitoroknak a háttérvilágítást biztosító inverterek a legsebezhetőbb részei, ezért, ha csak viszonylag rövid időre hagyod magára a monitort, akkor célszerűbb, ha bekapcsolva hagyod.

a kikapcsolás mellett szól, hogy az lcd képernyő is beéghet, ha statikus képtartalom van rajta hosszabb ideig, de kevéssé hajlamos eme jelenségre, mint a hagyományos (crt) monitorok.

szerintem az általad jelzett félóra valahol éppen azon a határon van, amikor még nem érdemes kikapcsolni.

2010. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Használd a "képernyőkímélőt".

vezérlőpult>megjelenítés>képernyőkímélő

2010. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tudnád mennyi áramot eszik, akkor *nád le nagyívbül, hogy árt vagy nem. Ha csak bevan dugva a gép is megeszik majd száz vattot. Ha nemhiszed mérd meg. Veszel a pijacon eggy vattérőt pár ezerér, oszt megméred veléje. Hasznájj kikapcsolható hosszabbitót, oszt amikor nem kell hogy mennyen a gép, nyomd le az egész kócerájt. Mi is íccsinájuk. Meg vegyé energijatakarékos égőt (bár az állítólag mérgező valamennyire, tuggya p*cs hogy mennyire igaz, nékem ojan van). Majd a záramé fogok fizetni. Inkább zabálok az árán eggy piddzát. Gondolom megértettél.
2010. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
d enem áramspórolás érdekel, ahnem az h ne menjemn hamar tönkre a tft monitor
2010. febr. 18. 16:15
 5/8 Hintalow ***** válasza:
A ki-be kapcsolgatás jobban árt a monitornak, mint a folyamatos üzem. Úgyis lerakja magát standby -ba, ha nem csinálsz semmit.
2010. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Idefigyejjémá! Három hónap alatt vételezhecc új téjefté monyitort az áram árán. Oszt tégedet meg még mindég az érdekel, hogy árte nékije a kapcsolgatás? Elment a maradék józad eszed is? Számojjá má utánna!
2010. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kedves "jópofa" szakértő barátom!

nem akarok beleszólni a leki problémáidba, de ne hidd, hogy azért, mert oly' nagyon "humorosan" írsz, attól még igaz is lesz az.

(örülnék, ha elárulnád, hogy merre lehet fellelni azt a tft monitort, amelyet három havi üzem árából meg lehet vásárolni. rögvest felvásárlom az egész raktárkészletet :)

2010. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

engem nem ay áramspórolgatás érdekel.........


csak néha mitnha bevibrálna a monitor.és lehet azért mert folyamatosna megy, és kímélni aakrom..a képernyőkímélőről meg azt hallottam h sz** sem ér..igaz ez?

2010. márc. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!