Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meglehet valahogy csinálni,...

Meglehet valahogy csinálni, hogy egy egymagos procin elinduljon egy olyan játék ami kétmagos procit igényel már minimumnak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 22:03
 1/7 czibles ***** válasza:
55%
trabantból ki tudsz hozni 200km/órás sebességet, anélkül, hogy kidobnád egy repülőből 10.000 méterről?
2010. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
83%
Nekem egy intel celeron 2.6 procim van, és már raktam fel nem i 1X olyan játékot ami minimum 2 magos procit igényel, igen elindult a játék mert a grafikus kártyám bírta,csak sajna kevés volt a proci hozzá és lassított felvételben futott a game úgyhogy nem érdemes olyan játékot felrakni amíg nem veszel egy jobb gépet
2010. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha elég maga a proci órajele meg lehet próbálni, de ztem mind 3-3,2 Ghz legyen az egymagosé.
2010. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nekem egymagos AMD A64 3800+om van, és a GTA4 is fut szaggatás nélkül... ha viszonylag jó a többi cucc a gépben (RAM, videókártya) akkor fognak futni a jatekok
2010. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Emulájá! Biztos csiga lessz, de ha minden vágyad hogy elindújon, akkor emulájá neki kétmagot.
2010. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mit csináljon???

emuláljon?? az meg mi?:D

2010. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes megoldás lenne a második processzor emulálása, mivel ( ha egyáltalán létezik ilyen progi ) azt egyetlen magnak kell úgymond "váltott műszakban" teljesíteni, vagyis hogy kiszámolja azt az adatot, amit a játék kér.


Az én elgondolásom szerint ( javítsatok, ha rosszul gondolom) az jön ki belőle, hogy:

1.: az emulátor progi alapban elfoglal bizonyos memóriát és erőforrást a gépből;

2.: a processzor egymaga fogja ( egyszerüség kedvéért ) "váltva számolni a következő pillanatban történő változások adatait", mintha ténylegesen két mag lenne benne ( bár a tudomásom szerint a valódi kétmagos processzorok, ha jó a szoftver összedolgoznak, és egymás mellet, párhuzamosan képesek működni, ezáltal a teljesítményük összeadódik );

3.: az egymagos processzornál ezek a "váltások" is időbe kerülnek, ami szintén teljesítmény kiesést jelent.


Ebből nekem az jön ki, hogy még mindig gyorsabb lesz a játék, ha emuláció nélkül futtatjuk a játékot, mert ezek a visszafogó tényezők így nem jelentkeznek.


Érdemes olyan alaplapot venni amelyik támogatja a többprocesszoros magokat is. Még mindig jobban járnál, mint a lassúság miatti idegeskedéssel.

2010. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!