Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek így normális a...

Szerintetek így normális a CPU hőfok?

Figyelt kérdés

Pentium G3420-ról van szó:

Gyári hűtővel alapjáraton 43 fok a CPU-m, terhelés alatt felszökik 55-60 fokra is a magokkal együtt.

Ma cseréltem hűtést, ami az előző C2DUO-n 4-5 fokkal lentebb vitte az értékeket, viszont itt semmi változás nem történt! ugyanúgy 43 fok, és 55-60 terhelés alatt.

A CPU közepére borsószemnyi pasztát tettem.


Szerintetek mitől nem változott a hőfok?


2015. márc. 25. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Rossz az érzékelője.
2015. márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.. rendesen változik a terhelés alatt, nem fix a hőfok, csak kb ezen az értéken mozog. Kipróbáltam hűtés nélkül (gyors bekapcs, bios, hőfoknézés, kikapcs), ekkor már alapjáraton magasabb volt, szóval nem hinném hogy ez lesz a probléma. De köszönöm a választ! :)
2015. márc. 25. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem i3 gyári hűtőjével, PASZTA nélkül nem megy fel ennyire egy g2120 :D
2015. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amikor levettem a gyári hűtőt, a paszta csak a CPU közepén volt rajta, teljesen rászáradva (5 hónap után)

Most ráraktam egy olcsóbb Arctic Cooler-t, ami valamivel effektívebb mint az előző, borsónyi pasztával a CPU közepén. Nem terjedt el normálisan.

Így szétkentem, azóta nem láttam 53 fok felett (ami nekem megfelelő)

2015. márc. 26. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!