Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sziloplaszt vagy paszta,...

Sziloplaszt vagy paszta, számítógéphez? Sziloplaszt van olyan jó mint a paszta ami alapból is ajánlannak hozzá? Levezetői a hőt úgyanúgy?

Figyelt kérdés

Van itthon sziloplasztám, úgy vagyok most amit adtak hozzá alapból pasztát a procihoz az most már nem ragaszt.

SpeedFanba néztem proci melegszik(Temp2)amikor terhelem a gépet nagyobb folyamatokal mint játék. 50 foknál már jelzi a kis tűzes jelzést, nem egészséges ez, 53 foknál már játék befagy olyan, 55 foknál egész gép befagy 1 percre, ilyenkor lemegy olyan 50 fokra megint.



2015. márc. 28. 16:11
 1/9 Tengor ***** válasza:
100%

A levest nem eszed villával, ahogy a kanálra sem próbálsz rászúrni egy szelet húst.

A sziloplaszt tömítésre való, a CPU meg a hütő közé pedig hővezető paszta kell.

Az 50 fokos CPU nem olyan túl sok, biztos, hogy a CPU melegszik túl és nem a GPU?

2015. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, néztem SpeedFanba, GPU olyan 40 fok körül mozgott.

Köszönöm a válaszodat, megfogadom. Az se mind 1 hogy kennem szét a pasztát hmm?

2015. márc. 28. 16:26
 3/9 Tengor ***** válasza:
100%

Ha kisebb a CPU felülete (a teljes CPU mérethez viszonyítva), akkor elég ha a közepére nyomsz egy borsónyi pasztát.

Ha egész nagy a kupakja, akkor érdemes szétkenni. De ne ujjnyi vastagon, mert aztán folyik minden irányba!

2015. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Leírásom kiegésztitőjeként, mikkor 54 fokos volt a proci, elég durva, megfogtam a hűtőbordát(nyitott gépház)és melegnek is alig mondható volt kb olyan 14 óra üzemidő allat. Tehát nem vezeti le a hőt a hűtőborda tehát lejebb a proci maga ilyen meleg, gondolom.
2015. márc. 28. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen proci ez? 55 fok még messze üzemi hőmérséklet, még a leghűvösebbek is elmennek 60-ig.

G.

2015. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
AMD FX 6300
2015. márc. 28. 17:06
 7/9 anonim ***** válasza:

AMD-n nem csodálkozom. De az 55 foknál lefagyó gép inkább alaplapi problémára utal. Vagy lehet akár táp is.


Arra gondolok, hogy ahogy melegszik a processzor, a mellette lévő alkatrészek is melegednek, majd emiatt instabillá válik.


A másik tippem, hogy ahogy melegszik a processzor, és emelné a hűtő fordulatszámát, leesik a fesz és instabillá válik.

Vagy ahogy melegszik a processzor, nő az áramfelvétele.

2015. márc. 29. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az 70 fokig vígan elmegy, ott kezd throttlingolni.

Más lesz a hiba.

G.

2015. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megfelelő az alaplap a proci alá.

Milyen alaplapod van?

2015. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!