Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardver kellene még a...

Milyen hardver kellene még a gépembe?

Figyelt kérdés

A mostani gépem:

Intel Core I5-4570S Cpu 2,90GHZ

1x8 gb ram 1600mhz

Asus r9 280

Milyen alkatrészt vegyek még bele?

Mivel fejleszteni szeretném és nemtudom milyet vegyek bele

Prociaz LGA1150



2015. márc. 29. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy tápot, az sokat segítene rajta. Amúgy meg processzorból miért S-t választottál?


Az R9 280 alapvetően erős. Az egész gépet két dolog hátráltathatja picit jelenleg, a processzorod és a memóriád. Ha lenne egy magasabb órajelű processzorod (Z lap és K-s CPU), akkor tuningolhatnál, ezzel nőhetne a minimum fps-ed, ha pedig dual channeleznél, akkor meg a multitasking javulna, meg picit a játékbéli teljesítmény (nem nagyon, mert nem APU-ról van szó, de azért kicsit nőne).

Ha ez számodra nem lényeges, akkor SSD-t vegyél.

2015. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
komplett gép amúgy lefotozom elküldöm privátba! és eltudsz igazítani,a procit igy vettem vagyis komplett gépet vettem
2015. márc. 29. 10:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A táppal csak vicceltem, mert nem soroltad fel azt sem.

Alapvetően az, hogy másik tápot vennél, abból a szempontból lenne csak más, hogy:

1. single rail lehetne dual helyett, amivel stabilabbá válhatna a rendszer, mert így már eléggé határértéken mozogsz, ha ennél nagyobb fogyasztású kártyát akarnál használni, már gondjaid lennének

2. így ha tuningolni is akarnál, már eléggé visszaesne ennek az esélye


Meg lehetne még említeni azt, hogy vehetnél egy silver/gold tápot, hogy csökkenjen a fogyasztás, de mivel kiadnál 17-18e forintot egy tápért, így irreleváns az a havi 400 forintos különbség, mert mire megtérül, már megint újat kell venni.


Konkrétan a 600W-tal nincs gond, a felosztásával van.


HDD-ből ha akarsz felőlem vehetsz nagyobbat, te tudod, hogy mire kell. Nekem jelenleg egy 120-as meg egy 240-es SSD-m van, a kettőn van szabadon összesen 170GB hely, és elképzelni nem tudom, hogy otthoni felhasználásra miért kell valakinek 2-3 TB, ha nem videót szerkeszt.

2015. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
néha szoktam videót felvenni stb.. szerkezteni is.Filmeket töltök le és azokat nem törlöm megörzöm illetve családi kép videók játékok stb.. :)
2015. márc. 29. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!