Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kell a processzorokra...

Miért kell a processzorokra nagyobb hűtés, mint a GPU-kra?

Figyelt kérdés

Vegyünk akár egy 60 Wattos belépő-kártyát, vagy egy 2-300 Wattos modellt, jóval kisebb hűtés is elviszi őket, mint egy processzort.

Valamivel talán kisebbek a CPU lapkaméretek, meg általában állóhűtők vannak rajtuk, de ez szerintem nem valami kimerítő magyarázat erre.

Személyes példa: i5 750-emen van egy közel kilós Alpenföhn Brocken borda, míg a 7870 XT-men egy kb. fele olyan súlyú AC Twin Turbo 2



2015. márc. 30. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűlegg erre az a magyarázat hogy a CPU magasabb órajelen dolgozik mint a GPU. jóval több hőt termel.

A fogyasztás szerintem nam arányos a GPU fogyasztással mive én úgy gondolom hogy az egész ártya fogyaszt annyit amennyit.

nem beszélve hogy magasabb hőmérsékleten is dolgozik mint egy CPU

2015. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

A TDP elvileg a leadott hőteljesítményt adja meg, és gyakorlatban is nagyon nagy részt hő formájában távozik a felvett energia ezeknél a rendszereknél ha jól tudom (ellenállás).

Hát tény hogy kb 3-5x-ös órajelen üzemelnek a processzorok, viszont valahogy úgy van, hogy az órajel lineárisan, a fesz kb. négyzetesen határozza meg a fogyasztást, és feszültségben meg kvázi ugyanott vannak. (bár ez adott TDP-nél nem számít)

2015. márc. 30. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen ennek utánnanéztem énis hogy a VGA-knál is TDP-ben mérik-e a fölvett teljesítményt.

Eleve a VGA kártya megfelelne egy komplett számítógépnek

kb minden komponens megtalálható rajna ami egy félkonfigon. tehát én még mindíg arra tippelek. jelzem csak tipp Hogy maga az egész Grafikus kártya fogyasztása 2-300W amibe beletartozik a rajta található komponens. legalábbis így lenne logikus.

2015. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi "összes komponens"
2015. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az #1-es válaszoló hülyeséget írt.


Leadott hőteljesítménye egy procinak általában kevesebb, mint egy kártyának. Miért foglalkoznak azzal mégis jobban? Marketing. Főleg inteleknél szerintem a gyári alap hűtők is jók. De sokaknak szempont, hogy a szobahőmérséklet +10 fok legyen.


Kártyák több hőt adnak le, de magasabb hőmérsékleten is dolgoznak, mint egy proci. Köszönhető, hogy a hűtőjük sokkal gyengébb, mint egy procié.


Szóval az általad írt jóval kevesebb hűtés csak annyit ér, hogy magasabb hőmérsékleten is üzemel cserébe.


De amúgy érdekes kérdés :)

2015. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondold végig, hogy mi a feladata a CPU-nak, és a VGA-nak. A többi már menni fog.
2015. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igazából egy rendes VGA hűtés is 70 fok alatt tartja a kártyát, meg egy proci is 60-70 fokot bőven elbír (ha meg tuningolt, akkor megy is annyin egy nagyobb hűtővel is).


"Gondold végig, hogy mi a feladata a CPU-nak, és a VGA-nak. A többi már menni fog."

Bocs, de nem ment. Tudom melyiknek mi a feladata, de nem értem a logikád.


"az egész Grafikus kártya fogyasztása 2-300W amibe beletartozik a rajta található komponens."

Hát annyi, hogy pl. míg a VGA-n integrálva vannak VRM-ek (fesz. szab.), memóriachipek, kondenzátorok, szabályzók, addig ezek a proci esetén a lapon vannak (kivéve pl. északi-híd).

A VRM (és a memória) melegszik valamennyire (tehát fogyaszt), de nem számottevően. Még komolyabb kariknál is elég nekik egy kis szellő, esetleg valami nagyon egyszerű hűtés. Igazából egy egész lap mindenestül (a két nagyfogyasztón kívül) fogyaszthat kb. 15-30 Wattot, nem hiszem hogy akkor egy VGA-n ez máshogy lenne.

2015. márc. 30. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!