Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Általános nem PnP képernyő...

Általános nem PnP képernyő átállítása a monitorom típusára?

Figyelt kérdés
Már egy ideje szenvedek, hogy elindítsak egy játékot, de a monitoromnak nem tetszik a dolog. Az ügyfélszolgálat azt mondja, hogy töltsek le drivert a monitorom típusához (Fujitsu L20T-3LED), ez megvan. Viszont nem bírom a drivert telepíteni, mert a monitor beállításoknál csak ez a PnP képernyő választható, a Fujitsu nem és a PnP driverje naprakész. Hogyan tudnám átállítani a monitort a PnP izéről Fujitsu-ra?

2015. ápr. 3. 10:58
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Hogyan próbálod a monitor driverjét telepiteni ?


Két módszer (szerintem) :


1. Ha a letöltött driver EXE fájlként lett letöltve akkor ezen Exe fájl futtatása.


2. Ha a letöltött driverben nincs csak inf kiterjesztásű fájl akkor Katt kétszer az Eszközkezelőben a Monitoroknál a PnP monitorra és ott az Illesztőprogram fülön találsz olyan gombot, hogy Ilesztőprogram frissitése, ez megnyomod és betallózod neki az INF kiterjesztésű fájlt.


Ha a fenti két módszerrel egyikkel sem sikerül kicserélni a Pnp-t a monitorod tipusára, akkor rossz drivert töltöttél le :


Próbáld meg megnézni a monitor hardverazonositóját és alapján keress drivert :


Ha a gyártó oldaláról nem sikerül drivert leszedni, vagy amit leszedtél nem jó, akkor : Manuális driverkeresés hardverazonositó alapján :


Ez tuti módszer, de sajnos nem olyan egyszerű ez sem, a sok "driver update" - általában virusos - programok miatt amit az ilyen driveres honlapok megpróbálnak rád erőltetni, illetve ez is mint minden más nagy "üzlet" és nagyon sok a fizetős honlap.


Itt a módszer : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..


Illetve ha megadod a hardverazonositót, akkor megnézem a "DriverPackSolution" DRP_14.16_Final.iso-ban hogy van-e hozzá driver.


Sok sikert.

üdv.

2015. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ! A második opciót csináltam eszközkezelőből, mert sajnos nem exe fájl a driver. Szerintem jó drivert szedtem le, de nem jelenik meg a listán a Fujitsu, úgyhogy nem tudok vele mit kezdeni...


Elolvastam a linket de nem értem, hogy tudom megnézni a Fujitsu hardverazonosítóját, ha csak ez a "nem PnP képernyő" jelenik meg? Sárga felkiáltójel nincs a monitor alatt. A nem PnP hardverazonosítóját megtaláltam, de arra szerintem nincs szükséged (MONITOR\Default_Monitor). Ezt nem értem, hogy a Fujitsu miért nincs is a monitoroknál az eszközkezelőben! Ha megjelenne ott, akkor valószínűleg tudnám telepíteni azt a drivert amit leszedtem. :(

2015. ápr. 3. 11:55
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Akkor szerintem a következők lehetnek a hiba okai :


- nem Plug and Play a monitorod (vagy ez a része tönkrement),

- nem jó a kábel (vagy ez is eltört elszakadt)

- esetlegesen a videókártya drivere nem megfelelő


és ezért nem ismeri fel a megfelelő hardverazonosítót. Próbáld meg letesztelni másik gépen, másik kábellel -igy le tudod tesztelni, hogy mi az ami nem jól müködik.


Itt van egy monitor hardverazonosító kép : [link]


Ez alapján ha googléban rákeresek akkor kiadja a monitorom tipusát is, és drivert is tudok rá letölteni.


Sok sikert.

üdv.

2015. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még frissítgetek és próbálkozok egy darabig, aztán kipróbálom a régi monitoromat, amit megtartottam vészhelyzet esetére. Azért ment a zöld kéz, hasznos lenne az infó, ha nem lenne ilyen hülye a monitorom. :(
2015. ápr. 3. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!